Обирати нема з кого, але - треба!

11 февраля 2013, 12:02
0
229
Обирати нема з кого, але - треба!

Янукович пропонує Тягнибока, а ми - Кличка!

Викид інформації парламентським диригентом Банкової про те, що там уважають Тягнибока найбільш реальним та сильним суперником Януковича на виборах 2015 року, можна вважати стартом президентської кампанії де-факто. Хоча її фальстартів і до цього було предостатньо.

Що тут сказати? Перш за все те, що обирати нам доведеться з тих, кого ми всі добре знаємо. Бо навіть якщо припустити, що в добре відому п’ятірку (п’ятий Симоненко) розкручених політиків несподівано увірветься наш український Вашингтон, шансів на перемогу в нього, враховуючи часовий фактор розкрутки, практично вже нема.

Додайте сюди те, що участь Юлії Тимошенко в президентській кампанії також нереальна, і стане зрозумілим те, що вже настав час говорити про 2015 рік вельми серйозно.

Відразу не зайвим було б зауважити й те, що тих гарантованих 25% у представника «Батьківщини» на тих виборах уже не буде. Бо одна справа, коли під Юлиним брендом іде її партія, і зовсім інша – якщо Арсеній Яценюк. Навіть у тому випадку, коли Тимошенко за нього попросить, що ми, до речі, вже й побачили.

Юлію Володимирівну зрозуміти можна – Арсеній Петрович ближчий до неї з усіх інших опозиційних кандидатів ментально, бізнесово та особистісно. А це, погодьтеся, краща гарантія того, що перемога Яценюка, як ніяка інша, гарантує їй визволення та швидку політичну реабілітацію.

Але що дасть ця перемога нам – невідомо, враховуючи деякі особливості його політичної поведінки. До того ж, не забуваймо й таку істину, що копія завжди гірша за оригінал. І вибори тут не є винятком. «Хоробрий Сеня» не володіє і половиною тієї політичної харизми, що її має Юля. І якщо в другий тур він іще теоретично може вийти за рахунок своєї найдорожчої серед усіх інших опозиційних кандидатів кампанії, то коли в другому турі українська Україна постане проти совкової, Яценюк, погодьтеся, – не та людина, котра зможе сконсолідувати навколо себе першу, і відсоток противсіхів буде тоді ще вищий, ніж у 2010 році.

Тепер про кандидата, бажаного для Банкової. Тягнибок, безумовно, має ту політичну харизму, яка необхідна для другого туру. Але тут виникає вельми цікаве питання: а чи насправді Олег Ярославович хоче перемагати там Віктора Федоровича? Принаймні, те, що ми бачимо та чуємо від ВО «Свобода» та її очільників, чіткої відповіді на це запитання не дає.

Не секрет, що на півдні та сході за «Свободу» голосували не тільки люди з націоналістичними переконаннями, але й совки-інтернаціоналісти, які внаслідок своєї політичної інфантильності хотіли цим зробити своєму «татові» бяку.

У самій «Свободі» це добре розуміють, але нічого не роблять для того, аби утримати біля себе цю публіку до 2015 року. Більше того, саме після останніх парламентських виборів у всіх містах південно-східної України свободівці стали значно ревніше вшановувати Бандеру та ОУН-УПА, що викликало до них в абсолютної більшості місцевого населення ще більшу відразу, ніж була до того.

Міг би потерпіти до 2015 року зі своїми філологічними вправами й Ігор Мірошниченко, розуміючи, що відштовхує ними від «Свободи» не тільки нечисленних євреїв, але й значно чисельнішу за них частину української інтелігенції.

Але це все дрібниці в порівнянні з газовою політикою «Свободи», яка, маючи більшість в обласних радах Галичини, виступає проти видобутку сланцевого газу в цьому регіоні. Дивно, але Банкова, яка мобілізує всі наявні ресурси в Україні для того, щоби звільнитися від «братніх газових обіймів» Кремля, не дуже й наполягає на тамтешньому видобутку...

Замість цього вона запрошує «Chevron» та «Shell» тільки в Харківську та Донецьку області, нібито в нас зовсім немає покладів сланцевого газу на Львівщині, нібито і без тих покладів енергетична незалежність нам гарантована!

До 2015 року той газ, можливо, вже буде суттєвою складовою нашого національного енергетичного балансу. І от тут, як кажуть, можливі варіанти. У своїх передвиборчих спічах Віктор Янукович цілком може закинути Тягнибоку його антигазову позицію як чинник реального патріотизму «націоналіста №1». А це за певних умов – преференції не тільки на ковбасному південному сході, але й у патрітично-прагматичному центрі України. Саме тому центрі, за рахунок голосів якого Янукович і виграв свої перші президентські вибори...

Але є ще Віталій Кличко. Він не суперпатріот, він не безкомпромісний політичний боєць, й українську мову він вивчив тільки після німецької та англійської. Але мало в кого  виникають сумніви в тому, що Кличко-президент з повноваженнями Януковича зробить усі від нього залежні кроки в напрямку європейської інтеграції України, що може стати єдиною гарантією нашої незалежності на майбутнє.

І якщо Віталій не зробить до виборів стратегічних політичних помилок, то він зможе виграти в першому турі у своїх товаришів-опозиціонерів у центрі, на сході, півночі та півдні України.

Що стосується другого туру, то він єдиний, хто може вести боротьбу на рівних з Януковичем у південно-східній Україні. Принаймні тут кожний другий чоловік поважає Віталія, що за умов провальної соціальної політики уряду Януковича може стати гарантією і політичних симпатій. Про інші регіони України нема чого й казати.

Зрозуміло, чому Кличко-старший є небажаним суперником для Банкової, і зовсім незрозуміло, чому він є таким самим небажаним і для «об’єднаної опозиції». Лапки тут не є помилковими, бо вже сьогодні добре видно, що опозиція неспроможна висунути зі своїх лав єдиного кандидата.

А це великий політичний бонус для Януковича, який зможе тоді обирати собі суперника у другий тур. Як саме, дуже популярно пояснив на «УП» Тарас Возняк. Так, наприклад, перед першим туром Д.Табачник накаже закрити всі кафедри української в наших вишах. І звісно, що після цього у другий тур виходять Янукович з Тягнибоком. Але між першим і другим турами Янукович скасовує той наказ і як «мудрий батько нації» впевнено перемагає у другому турі націонал-радикала Тягнибока.

Більше того, може так статися, що вже в недалекому майбутньому та опозиція буде наполегливо пропонувати саме Кличку поборотися за київську булаву. Від того, чи вистачить у нього здорового глузду відмовитися від цієї «безпрограшної пропозиції», погодьтеся, багато в чому залежить майбутнє України

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.