Чим пан Домбровський заслужив прихильність опозиції

11 февраля 2013, 16:27
Журналіст
0
204

Якщо зараз регіонали зможуть відстояти рішення по Балозі з Домбровським, дуже скоро почнеться тотальний перерозподіл місць у ВР

Останнім часом українська Феміда доволі часто бавить нас чимось новеньким. І доволі несподіваним, треба додати. Наші державні мужі зрозуміли, що йти до мети шляхом поступових законодавчих змін занадто довго і складно. От і вирішили скоротити стежку. Одне судове рішення цілком може замінити десяток поправок і урядових постанов. А створений прецедент миттєво легалізує всі наступні подібні ухвали.

Новину читали всі: двох депутатів ВР, а саме, Павла Балогу та Олександра Домбровського, суд позбавив мандатів. Здавалося б, в чому проблема? Адже про те, що ці два «діячі» прийшли до Ради незаконно, через численні порушення на виборах, не писав хіба що лінивий. Та й остаточні результати за їхніми округами, як і сьогодні, визначались шляхом судових рішень. Корупційна складова яких була очевидною.

То чому ж зараз рішення щодо них викликають настільки бурхливі емоції у представників парламентської опозиції? Все до смішного просто: зазначенні судові рішення відкривають дорогу для масштабніших дій у майбутньому. Те що відбувається зараз, лише репетиція. «Тренування на кицьках», якщо хочете. І об’єкти для такого тренування обрали також не випадково. За принципом Юрія Дєточкіна. Тобто, вкрали у злодіїв. Забравши мандати у тих, хто дійсно отримав їх у незаконний спосіб.

Звісно, що не треба виключати і варіант помсти. І Віктор Балога (брат Павла), і Петро Порошенко (куратор Олександра) не просто люди наближені до влади. Вони донедавна і були цією владою! А тому, відмова «злитися в екстазі» з фракцією регіонів розцінювалась як подружня зрада. Коханець встав з ліжка, витер знаряддя, одяг штани та обіцяв зателефонувати. Натомість, танцює гопака у нічних клубах. Шекспіру б сподобалось.

Щодо самих судових рішень, то за їхньою логікою, мандати треба вилучати у кількох десятків нинішніх мажоритарників. Адже останні вибори відзначались рекордною кількістю порушень та використанням не просто брудних – брутальних технологій.

Чи дійсно можливо позбавлення мандатів депутатів провладної коаліції через порушення на виборах? Вочевидь, ні. Логіка подій набагато простіша – створення прецеденту. Якщо зараз регіонали зможуть відстояти рішення по Балозі з Домбровським, дуже скоро почнеться тотальний перерозподіл місць у ВР. Аргументи залізні – у них відібрали, чим ви кращі? За таких умов, створення конституційної більшості – питання техніки. А тому, опозиціонери стоятимуть на смерть. Адже всі чудово розуміють, що наразі відстоюють права не двох незаконно обраних депутатів. А саму можливість існування хоч якоїсь опозиції в Україні.

Мабуть це правильно. Шкода тільки Наталію Солейко. Простого дитячого лікаря, що на виборах чесно перемогла ставленика олігарха Порошенко. Тепер її сподівання на справедливість назавжди залишаться марними. Як і голоси десятків тисяч українців, які віддали своє право вибору за оновлення влади та сподівання на краще майбутнє.
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.