Урядова "гаряча лінія" допомагає вирішувати проблеми з лікарськими препаратами.

7 марта 2013, 09:18
экономист
0
207

Урядова телефонна "гаряча лінія" допомагає громадянам вирішувати проблеми з лікарськими препаратами -тема безпеки фармакологічного ринку завжди актуальна.

Тема безпеки фармакологічного ринку завжди актуальна, і звернення громадян на урядову телефонну "гарячу лінію" є тому свідченням. Згідно з Законом України від 04.07.2012 р. № 5038-VI "Про внесення змін до деяких законів України щодо ліцензування імпорту лікарських засобів та визначення терміна "активний фармацевтичний інгредієнт", передбачено запровадження ліцензування імпортних лікарських засобів, починаючи з 1 березня 2013 року. Отже, є надія, що в аптеках і лікувальних установах будуть лише ті лікарські препарати, які лікуватимуть.

Як повідомили УКРІНФОРМу в Управлінні взаємодії із громадськістю Урядового контактного центру (Центр), з початку поточного року на урядову телефонну "гарячу лінію" надійшло 97 звернень від жителів 23 регіонів країни стосовно цін та якості лікарських засобів і медпрепаратів.

"Із цією проблемою зверталися переважно люди похилого віку, які отримують невелику пенсію. Громадяни скаржилися на підвищення цін на лікарські препарати для лікування осіб, які потерпають від гіпертонічної хвороби, хвороб серця та онкології. Заявники повідомляли також про великі розбіжності у цінах на лікарські засоби в межах одного населеного пункту і по країні в цілому. Люди також вимагають належної якості медичного обладнання та лікарських засобів, що реалізуються в аптечних закладах", - повідомили в Центрі.

Зокрема, у зверненнях громадяни скаржилися на незадовільну якість придбаних в аптеках лікарських засобів: "Нітрогліцерин", "Берліприл", "Нітро-Мік" (препарати, що застосовуються при хворобах серцево-судинної системи), "Діабетон" та "Сіофор-850" (протидіабетичні препарати), "Диклофенак" (протизапальний препарат), "Мукалтин" (відхаркувальний засіб), "Обліпихова олія" (вітамінний препарат), та медобладнання (тонометрів). Заявники скаржилися, що вживання вказаних лікарських засобів не призвело до покращення стану їхнього здоров'я.

Зі свого боку, Урядовий контактний центр надсилає звернення, що стосуються якості та безпеки вітчизняних та іноземних лікарських засобів і медичних виробів Державній службі України з лікарських засобів для розгляду та відповідного реагування. Факти, порушені у зверненнях, ретельно перевіряються, за підсумками розгляду вживаються відповідні заходи.

Так, мешканець м. Ізмаїл Одеської області, учасник війни, інвалід ІІ групи звернувся по допомогу в отриманні препарату "Епобіокрин" (5 ампул по 4000 одиниць) для термінового лікування хвороби печінки, оскільки не зміг придбати його в аптеках міста. Інспекція з контролю якості лікарських засобів Одеської області безкоштовно забезпечила заявника згаданим препаратом, за що той висловив подяку.

Жителька м. Красний Луч Луганської області повідомила, що в міській аптеці нею було придбано снодійний засіб "Сонміл" виробництва ПАТ "Київський вітамінний завод", який, на її думку, виявився неякісним. Заявниця звернулася з проханням перевірити аптечний заклад та вжити заходів для запобігання порушень. Державна служба з лікарських засобів у Луганській області повідомила, що для дослідження були відібрані зразки вказаного лікарського засобу. Згідно з висновком лабораторії Держлікслужби у Луганській області, перевірений зразок снодійного засобу "Сонміл" відповідає вимогам аналітично-нормативної документації, дозволений до реалізації і є якісним.

Загалом на урядову телефонну "гарячу лінію" та через веб-сайт Урядового контактного центру з 22 лютого до 1 березня 2013 року звернувся 32 521 заявник.

Урядова телефонна «гаряча лінія» працює за номером: 0-800-507-309, з понеділка поо п'ятницю з 8 до 21 години, в суботу - з 8 до 19 години, крім неділі та святкових днів. Дзвінки зі стаціонарних телефонів у межах України - безкоштовні.

Адреса веб-сайту Урядового контактного центру - www.ukc.gov.ua.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.