Коли фінанси починають співати романси…

18 марта 2013, 14:55
Владелец страницы
Голова підкомітету з питань контролю та законодавчого забезпечення регулювання ринків фінансових послуг
0
232

Про фінанси

Кілька днів тому сталася абсолютно прогнозована подія – зміна керівника Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг. Прогнозована, бо за рік його керівництва на ринку не сталося жодних позитивних змін. У особистих розмовах з гравцями фін ринку питаєш: як вам Андрій Стасевський? – Ті розчаровано розводять плечима. Кажуть, очікували активної роботи, зустрічей, питань та пропозицій. Натомість – тиша.

Ще рік тому, у лютому, в принципі усі розуміли – на посаду прийшов чоловік скоріше  з політичної волі Президента. Андрій Стасевський зайшов по квоті комуністів.  

Звільнений керівник Нацкомфінуслуг раніше працював в аграрній і нафтогазовій сфері, і чи не єдиними ключовими новаціями на фінансовому ринку за час його роботи на посаді стало введення аграрного страхування з держпідтримкою. 

На жаль, про те що Андрію Стасевському просто нецікаво працювати на посаді свідчить і той факт, що за рік він не ініціював зустрічей з ключовими гравцями фінансового ринку. Тільки тоді, коли почали ширитися чутки про його можливе звільнення – була проведена перша зустріч з Лігою страхових організацій України. Не може бути, щоб регулятор і фінансові установи працювали паралельно і не перехрещувалися.
Більше  того, роботу на посаді розпочав з конфлікту. Це навіть був не конфлікт, а недолуга перебіжка з одного боку барикад на інші. Було запропоновано підтримати законопроект про страхування, щодо «автоцивілки». Як людині далекій від страхування пояснювали, в чому переваги такої ініціативи – закон допоможе уникнути банкрутства страхових компаній. Він спочатку погодився, підтримав. Що сталося впродовж кілька днів незрозуміло й досі. Але Стасевський раптово думку щодо закону змінив, та й публічно став звертатися до Президента із проханням ветувати цей документ. Свого домігся – на закон було накладене вето.

Майже не працювала Громадська рада при комісії. Кілька разів до мене, як до голови профільного підкомітету звертались бізнесмени з проханням  вплинути на комісію, чи принаймні, пояснити, чому комісія «вмиває» руки
А мені по суті і відповісти нема чого. Бо на засіданнях комітету Андрій Стасевський також не з’являвся. Ми передавали запрошення через приймальню, телефоном, факсом, потім і тим і іншим одночасно. Хіба що смс-ок не писали. Як зараз модно казати, нас поставили в «ігнор»

Подякувати можна, хоча б не розвалив комісію, але й майже не зробив нічого, за що б можна було увійти в історію. Хоча б новітню.

Чого очікую від новопризначеного Бориса Візірова? Принаймні, фаховості. За час роботи в Моторному (транспортному) Страховому Бюро України Борис Візирів ознайомився і вник в специфіку страхового ринку на прикладі ринку "автоцивілки". Ні для кого не секрет, що цей напрям є одним з найбільш складних. Страховики вели з ним відкритий діалог, він прислухався до їхньої думки. Наскільки я знаю, у нього вже є ідеї з модернізації ринку.

Ці ідеї не надто популярні, але вони – дієві: збільшення відрахувань до фондів бюро і введення нового механізму врегулювання збитків по" зеленій карті ". В результаті ці заходи повинні очистити ринок від неплатоспроможних компаній.

Разом нам потрібно вжити ряд вкрай необхідних заходів. Це законопроекти «Про страхування», законодавчо окреслити роботу ломбардів, упорядкувати діяльність кредитних союзів та недержавних пенсійних фондів. Як голова профільного підкомітету готовий вислухати та обговорити ідеї. Щиро сподіваюся, що робота Комітету з Регулятором врешті почнеться. 

Чи станеться так? Сподіваюсь. У Комітеті ми відкриті до спілкування та спільної роботи. Гуртом воно завжди легше. Адже в час, коли фінанси у більшості співають невеселі пісні просто чекати «з моря погоди» на мою думку, просто злочинно.

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
ТЕГИ: держава,фінанси
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.