Різдво у Спасі

18 марта 2013, 18:22
Владелец страницы
0
214
Різдво у Спасі

Різдво у Спасі

Різдво у Спасі

З року в рік на Коломийщині до Водохреща збільшується кількість льодових містечок. Зростає майстерність виконання та масштабність самих скульптур. Окрім традиційного хреста з льоду роблять метрові свічники, фігури Ісуса та Івана Хрестителя, різноманітних тварин та навіть каплички.
Така активність народних умільців зацікавила представників Національного проекту Книги рекордів України.

Два тижні знадобилося жителям села Спас Коломийського району, щоб створити на березі річки Пістиньки справжнє льодове містечко. Для цього понад 50 осіб працювало щодня з бензопилами і використали майже сто тонн криги з товщиною плити більше 60 сантиметрів. Дизайнером містечка став місцевий дизайнер-художник Василь Симчишин, який і контролював весь процес будівництва. Найтяжче було створювати льодову каплицю, зізнається один з майстрів Микола Тимофіїв: "Треба було дуже обережно ставити купол, щоб його не впустити на землю. Лід - надто крихкий матеріал, і працювати було нелегко, але завдяки згуртованості ми змогли все зробити до Водохреща". Йорданський престол із аркою та чашами, статуї Івана Хрестителя та Ісуса, фонтан, сцена для розколяди, ялинки, огорожа та різноманітні фігури в оздобленні, зроблені руками жителів села, розташувалися на території майже 0,2 га. Такі старання місцевих жителів гідно оцінило представництво Книги рекордів України, і під час урочистого відкриття льодового містечка дизайнеру-художнику Василеві Симчишину вручили офіційний диплом про фіксацію рекорду в категорії "Мистецтво. Розміри

     read more

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
ТЕГИ: Різдво,Коломия,Cпас
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.