Фабрика смерті

17 июня 2013, 12:50
Народний депутат України
0
325

Саме так в пілотних областях називають сьогоднішню реформу галузі охорони здоров'я.

За інформацією правозахисних організацій, українці помирають на 10 років раніше, ніж європейці. Зокрема, у 2,5 рази вища дитяча смертність, утричі перевищений рівень передчасної смертності, а від туберкульозу українці помирають у 20 разів частіше, ніж громадяни Європейського Союзу.

Тож, у переважної частини населення, яка відвідує рядові медичні галузі на державному утриманні, ніколи не виникало сумнівів в тому, що вітчизняна медична галузь потребує реформування.

Це зрозуміло всім, однак нинішні авантюрні та хаотичні дії влади призводять до ще більшого погіршення ситуації. Позитивного ефекту не відчуває ніхто, і в першу чергу – її не бачать і не відчувають пацієнти. Реформатори так "постаралися", що тепер українці не будуть бачити і самі медичні заклади.

Це абсурд. Реформа не означає скорочення працівників, лікарень, сільських ФАПів, амбулаторій під виглядом так званої оптимізації.

Як відомо, трансформація галузі охорони здоров'я була запланована спочатку як експеримент у чотирьох регіонах, і лише після вдалого експерименту мала б бути впроваджена по всій Україні.

Тим не менш, ця реформа впроваджується вже сьогодні на всій території країни. Як наслідок, скорочуються десятки лікарень та тисячі медичних працівників, а точну кількість закладів, закритих внаслідок цієї реформи, ретельно приховують.

Тому питання до Уряду: скільки закладів охорони здоров'я уже закрито? І чи знаєте ви, що ця реформа є неконституційною?

Адже в статті 49 Конституції зазначається, що скорочувати існуючу мережу державних і комунальних закладів охорони здоров'я забороняється. Ця медична реформа є антинародною, і прямо направлена на скорочення кількості населення України. Потрібно зупинити закриття лікувальних закладів під виглядом оптимізації.

До мене щомісяця звертаються на прийомах сотні людей, які скаржаться на неможливість отримання медичних послуг. Особливо це стосується сільської місцевості. Фахових медичних працівників і так дуже важко зацікавити працювати у сільській місцевості, а тепер скорочують ліжкомісця, лікарні перетворюють у амбулаторії, а амбулаторії – у ФАПи, і як наслідок скорочують фахівців.

Як звичайній людині в таких умовах залишитися живою-здоровою? Медичне обслуговування для громадян стає все менш і менш доступним. Якщо людина має тяжке або середньої тяжкості захворювання, то в умовах фактичної відсутності безоплатної медицини для неї таке захворювання стає вироком.

Вона змушена продати все що в неї є, віднести ці кошти в лікарню без гарантії що буде здорова.  І владі варто починати з себе та своїх спецлікарень! Вона майже те і робить - поки скорочують сільські лікарні, на ремонт Феофанії уряд може витратити до півмільярда гривень.

Що це за реформа? До прикладу: у Надвірнянському районі Івано-Франківської області, з населенням біля 120 тис. мешканців, має бути відповідно до встановлених нормативів міністерства охорони здоров’я  9,25 бригад швидкої допомоги, а є тільки 6. То як можна говорити про швидкість та якість надання медичних послуг? При тому що це район з переважно сільською та гірською місцевістю. За результатами 3-х років впровадження реформи швидка не отримала жодного автомобіля.

Тому я зареєстрував законопроекти, прийняття яких не дозволить скорочувати заклади охорони здоров'я: лікарні, поліклініки, амбулаторії, ФАПи.

Зокрема, це передбачено проектом Закону "Про внесення змін до Закону України «Про порядок проведення реформування системи охорони здоров'я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві" (щодо збереження існуючої мережі державних і комунальних закладів охорони здоров'я)" (№2898) і проектом Закону "Про внесення змін до Закону України "Про пріоритетність соціального розвитку села та агропромислового комплексу в народному господарстві" (щодо недопущення скорочення мережі закладів охорони здоров'я у сільській місцевості)" (№2899).

Ми маємо припинити цю ганебну практику і накласти мораторій на закриття медичних закладів; та робити перші реальні дієві кроки, які принесуть конкретні результати.

З групою депутатів ми напередодні зареєстрували у Верховній Раді проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо підвищення ставок акцизного податку на пиво)" (№2876) та "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення вимог земельного законодавства» (№2875), "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо спрямування доходів від підвищення ставок акцизного податку на пиво на фінансування заходів з охорони здоров'я та Національної дитячої спеціалізованої лікарні "ОХМАТДИТ") (№2880).

Цим пакетом законопроектів передбачається підвищити акцизний податок на пиво, що дозволить додати у державну скарбницю 4 млрд грн та 50% цих зборів або 2 млрд грн будуть спрямовані на фінансування модернізації сучасного лікувально-діагностичного комплексу Національної дитячої спеціалізованої лікарні "ОХМАТДИТ". Ще 2 млрд грн планується витратити на здійснення заходів, пов'язаних з охороною здоров'я.

Ці законопроекти є одними з небагатьох, де передбачаються не тільки реальні заходи з реформування медицини, а і визначені джерела фінансування для реалізації цих заходів. 

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
ТЕГИ: Охматдит,медична реформа
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.