Віддані магії неба

16 августа 2013, 09:46
0
203
Віддані магії неба

Так сталося, що ера чернігівської авіації закінчилася. Аеропорти знищені. Десятки висококваліфікованих спеціалістів льотної справи залишилися без роботи. Безцінні знання, досвід, неабияка майстерність

15 серпня у читальній залі Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка пройшла презентація нової книги «Віддані магії неба».

Книга унікальна тим, що в ній вперше досліджується історія та розвиток цивільної авіації на Чернігівщині, представлені унікальні документи та фотоматеріали, що дають уявлення про діяльність Чернігівського обєднаного авіазагону та пасажирських аеродромів «Количівка» і «Шестовиця», непрості долі «обранців неба» нашого регіону.

Видання підготовлене до друку краєзнавчим відділом ЧОУНБ ім. В. Г. Короленка в рамках однойменного дослідницького проекту та здійснено за кошти працівників Чернігівського обєднаного авіазагону. Керівник проекту — І. М. Аліференко. Автор упорядник — В. І. Солонікова.

В першій частині книги «Взаємини Чернігівщини з «п’ятим» океаном» досліджується історія цивільної авіації регіону. Знайомство сіверян з повітроплаванням почалося вже у ХІХ ст. та, на жаль, закінчилося на початку ХХІ ст.

Друга частина видання «Біографія. Любов. Долі» складається з трьох розділів. Перший — «Небо вибрало нас» містить 126 анкет та фотографій льотчиків, диспетчерів, авіатехніків та інших працівників загону, які вдалося віднайти, зібрати й систематизувати. До розділу вміщено також списки працівників авіапідприємства з 1935 р. по 2002 р., які налічують 547 прізвищ. Також тут можна ознайомитися і зі структурою Чернігівського об’єднаного авіазагону, яка була досить розгалуженою і включала в себе багато служб.

Другий розділ «Аеродром стає долею для всіх причетних» — це фотоінформація про звитяжні трудові будні, відповідальні відрядження, спорт і відпочинок багатьох працівників, що творили історію вітчизняної авіації.

Третій розділ «Спогади». Саме в цьому розділі реалії так званої «малої авіації» відтворені через призму особистостей. Безпосередні свідчення будуть надзвичайно цікаві всім, хто захоплюється історією Чернігівщини та розвитком авіаційної галузі.

Магія неба, романтична професія авіатора надихали на творчість і поетів, і льотчиків. Це також знайшло своє відображення у книзі.

На презентацію нової книжки прийшло багато колишніх працівників Чернігівського обєднаного авіазагону та причетних до нього. Захід пройшов у дружній та душевній атмосфері. Та інакше і не могло бути, адже зустрічались старі знайомі, які все своє життя присвятили небу.

Так сталося, що ера чернігівської авіації закінчилася. Аеропорти знищені. Десятки висококваліфікованих спеціалістів льотної справи залишилися без роботи. Безцінні знання, досвід, неабияка майстерність виявилися нікому непотрібними. А ці люди просто любили небо і не могли без нього жити. Вони і зараз вважають, що це були кращі роки їх життя. Вони і зараз мріють та сподіваються ще не раз політати у небі свого краю.

Володимир Коваль

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.