Мій вересневий літературний актив :) Форум видавців, Відкриті небеса, Гогольфест

7 октября 2013, 08:25
0
170

Таку астрономічну кількість українських поетів і бардів, як на «Відкритих небесах», на інших заходах не побачиш (виключення – «Слівафест»). Сюди з’їжджаються виступити з різних куточків країни. Фестив

 

Практично весь мій літературний актив у вересні так чи інакше був пов’язаний із літстудією «Перехрестя». А точніше – з виходом літстудійного колективного творіння «Перша тисяча кроків», що побачив світ якраз перед самісіньким Львівським Форумом видавців. Так і було задумано, адже більшість видавців зі шкіри лізуть, щоб до Форуму понадруковувати усіляких літературних новинок і там їх представити, а ми хіба гірші? Тож із першою презентацією «Першої тисячі кроків» дружним авторським колективом поїхали до Львова.

Довідка з інтернет-сторінки літстудії «Перехрестя»:

Перша тисяча кроків літстудії «Перехрестя»

На початку вересня у видавництві «Електрокнига» побачило світ перше колективне видання поетичних творів учасників Київської літературної студії «Перехрестя» – ювілейний альманах «Перша тисяча кроків».

Присвячений 10-річчю цієї літспільноти, збірник містить твори десятьох поетів, і це не випадково. Адже, як зазначає в передмові керівник «Перехрестя» письменниця Вікторія Осташ, «десять творів від кожного з десяти авторів за десять років творчості вкупі символічно утворюють тисячу. І подібно до того, як зріз дерева може багато і по суті розповісти про кожен рік його життя, так і кожен із авторів альманаху своїми поезіями здатний репрезентувати якусь відмінну (показову) рису життя літстудійного «організму» як цілості».

Автори альманаху – «перехрестяни» Алла Миколаєнко, Антоніна Спірідончева, Артем Занора, Валентина Захабура, Володимир Осипенко, Вікторія Осташ, Леся Мручківська, Максим Меркулов, Марина Єщенко та Надія Садова. Перша презентація «Першої тисячі кроків» відбудеться 13 вересня о 18 год. у Львові (каварня «Штука», вул. Котлярська, 8), під час цьогорічного Форуму видавців, у рамках 8-го Міжнародного літературного фестивалю. А надалі плануються кілька київських презентацій.

Для зручності читачів «Перша тисяча кроків» представлена в паперовій та електронній версіях, відповідно в книгарнях та інтернеті. Електронний примірник книги можна скачати на сайті «Автура» за адресою http://avtura.com.ua/book/1161/getfile/ . За правилами видавництва «Електрокнига» електронні версії розповсюджуються умовно-безкоштовно, з можливістю віддячити авторам переказом номінальної вартості книги на банківську картку, постфактум.

Мій вересневий літературний актив :))

Отже, качайте електронну «Першу тисячу кроків» із сайту «Автура»!
По десять віршів десяти авторів за десять років від літстудії «Перехрестя». :) Показово, репрезентативно.
На шару! Якщо зробити вигляд, що ви нічого не качали, то й платити не треба. :)) Такі умови «Електрокниги». :)
В будь-якому разі в книгарні буде дорожче!
http://avtura.com.ua/book/1161/getfile/

 

8-й Міжнародний літературний фестиваль Львівського Форуму видавців

Володимир Осипенко
Володимир Осипенко
Як я вже казала, із першою презентацією «Першої тисячі кроків» ми поїхали до Львова. Форум видавців – це такий потужний книжковий ярмарок, куди треба їхати оптом (щоб там розсипатися в роздріб, хи-хи), тож ми подалися туди дружною командою: п’ять заміжніх дівчат і один холостяк – Вікторія Осташ, Валентина Захабура, Леся Мручківська, Олександра Шаповал, я – Антоніна Спірідончева та Володимир Осипенко. Повезли цілих дві презентації, що були проведені в різні дні: проекти «Перша тисяча кроків» та новий сезон «Урба-Перехрестя». Притягнули з Києва всі найменування своїх книжок, щоб студійному збірнику було не одиноко на імпровізованій розкладці книжкового ярмарку.

Мій вересневий літературний актив :))

Валя Захабура
Валя Захабура
Наше гостювання на Львівському форумі було цікавим і насиченим. Вражень багато, різнопланових. Ось, наприклад, один з ракурсів нашої поїздки, який я побачила у стрічці Валі Захабури на Фейсбуці :)) – «алкогольно-нікотинові хроніки Львова (3 доби): коньяк-вино-коньяк-глінтвейн-пиво-цигарки-коньяк... і червоною ниткою "а настроєніє-то улучшілось!"» Дякую, Валю, що ти це висловила і мені не треба складати слова у рядок. Це було чудово! Шкода лиш, що майже нікуди по заходах (не наших) не встигли. Але судячи з усього, що я читала у своїй френд-стрічці, у багатьох було відчуття «нікуди-не-встигання». :))))

Та це лише загальний фон…

Обидві наші презентації прийняла у своєму теплому і затишному приміщенні кав’ярня «Штука», що по вул. Котлярській, 8. Вишукані види кави, чаю і різноманітних солодощів чудово поєднувались із поезією та авторською піснею. 13-го вересня ми читали вірші з «Першої тисячі кроків» за себе і тих студійців, які до Форуму не доїхали. По ходу оголосили, що починаємо готувати прозовий збірник творів, адже прозаїків у студії теж вистачає, і вони також заслуговують на презент в честь десятиріччя літстудії, все ж десятиріччя трапляється раз на десять років :)).

Команда
Команда "Перехрестя" перед презентацією на порозі кав’ярні "Штука".

14-го вересня ми вчергове відкривали новий сезон конкурсу урбаністичної поезії «Урба-Перехрестя». Вже третій. Цього разу захід не обмежувався виступами перехрестян. У ньому розповідали і читали твори учасники і преміанти попередніх сезонів, поети з різних міст, яких я не буду перераховувати (чи не повним складом прибуло черкаське літоб’єднання ім. В.Симоненка), а також члени журі цьогорічного конкурсу – Ірина Новіцька та Оксана Яблонська. Був проведений очний урба-тур (модель якого ми випробували ще в травні цього року, коли я стала «Найліричнішим містом»). У Львові ж першу премію очного урба-туру отримав Ярослав Петришин, другу – Андрій Ребрик.

Зліва направо: Вікторія Осташ, Андрій Ребрик, Ярослав Петришин
Зліва направо: Вікторія Осташ, Андрій Ребрик, Ярослав Петришин

Мій вересневий літературний актив :))

Що приємно – на обох презентаціях було багато гостей. Світлини з наших заходів можна подивитись зокрема в моєму фотоальбомі на Фейсбуці.

 

Про офіціоз я розповіла, але в нас була ще й неофіційна програма заходів, щоправда імпровізована. На нашій зйомній львівській квартирці ми з друзями провели квартирник, який врешті переріс у власну ніч еротичної поезії (я зокрема читала черговий розділ з «Афродити»).

А в іншу ніч у нас проходила страшенно емоційна дискусія про дитячу і підліткову літературу, приводом для якої стала книжка «Вечірка Монстер Хай» за мотивами однойменного мультсеріалу. Були непримириме викрикування власної думки і пекельна заруба по всіх параметрах дитячої і підліткової літератури (дискутанти заходів з офіційної програми Форуму, на цю ж тему, могли б нам позаздрити :)))
Сперечалися всю ніч, мало не побилися і компромісу не досягли. Пообіцяли понаписувати аргументованих статей на цю тему (але то були гарячкові заяви). Словом, було весело.
Ще іншого вечора львів’янка-літераторка Оксана Кришталева влаштувала нам велику екскурсію по львівський кнайпах. Самі б ми з цим не впорались. А ще ми повним складом ходили на каву до засновника сайту (і великої поетичної лабораторії) «Поетичні майстерні» Володимира Ляшкевича.

 

Ефір на радіо

По приїзду зі Львова я побувала в прямому ефірі з українським радіо в Чікаго – у програмі «Книжкова полиця». :)
Говорили про мої книжки і також ювілейну збірку студії «Перехрестя», яка нещодавно вийшла в «Електрокнизі».
Дякую за цю зустріч електронній бібліотеці «Кассіопея» та особисто Олександру Костюку, який є ведучим українського включення. :)
http://store.kassiopeya.com/index.php?language=ua&manufacturers_id=82

 

Store.Kassiopeya.com - Ваша виртуальная книжная полка
Бізнес-провокація    
Бізнес-провокація
Це роман про топ-менеджерів і засновників, манери управління та прийняття ріш...
 
Весна-поетеса: Поетична збірка    
Весна-поетеса: Поетична збірка
Поезії Антоніни – двомовні. Вони напрочуд легкі, прозорі і мелодійні. В них п...
 
Малолітка    
Малолітка
«Малолітка» - книжка дівчача. До неї увійшли твори, в центрі яких стоїть моло...
 
Специфіка програми "Книжкова полиця" в тому, щоб розповідати українцям в Америці про електронні книжки, що вийшли в Україні, адже паперові їм, зі зрозумілих причин - не доступні.
 


Пісенно-поетичний фестиваль «Відкриті небеса»

21 вересня у Києві в Музеї Івана Гончара проходив фестиваль «Відкриті небеса», і я також брала в ньому участь.

Довідка зі сторінки фестивалю на Фейсбуці:

Вперше поетично-пісенний фестиваль "Відкриті Небеса" відбувся 2006 року. З 2009-го він став уже щорічним. Цього 21 вересня в Музеї Гончара відбудеться вже сьомий пісенно-поетичний фестиваль "Відкриті небеса". Декламації віршів поетами чергуватимуться з пісенними номерами авторів сучасної балади й романсу.

Фестиваль виник як громадська ініціатива поетів і співців у 2006 році. Перший фестиваль пройшов під відкритими небесами біля Історичного музею й руїн Десятинної церкви. Далі він помандрував до Гідропарку й цього року знов повернувся на "материк" і знов, як і в перший раз, відбудеться біля музею. Але на цей раз - Музею Івана Гончара, а точніше, Національного центру народної культури Музей Івана Гончара, якому в цьому році виповнюється 20.
Таке тяжіння сучасних поетів і співців до старовини пояснюється просто. Творчість не можлива без коріння Традиції.
На фестивалі "Відкриті небеса"в різні роки виступали Марія Бурмака, Сергій Лазо, Едуард Драч, Андрій Панчишин, Сергій Шишкін.

Оксана Яблонська та Едуард Драч
Оксана Яблонська та Едуард Драч
Таку астрономічну кількість українських поетів і бардів, як на «Відкритих небесах», на інших заходах не побачиш (виключення – «Слівафест»). Сюди з’їжджаються виступити з різних куточків країни. Фестиваль триває лише один день, з обіду і до самісінького вечора. При цьому поетам дається не більше п’яти хвилин, щоб виступити, а виконавцям пісень – по десять. Вийти на сцену могли не всі, бо фестиваль має фільтр. Цьогоріч учасників відбирали бандурист, поет, бард і рок-музикант Едуард Драч та поетка і співочільниця гутірки «Севама» Оксана Яблонська.

На сцені Музею Івана Гончара виступали: Едуард Драч, Тата Рівна, гурт «Літопис», Ігор Білий, Сашко Лірник, Олексій Юрін, Алла Миколаєнко, Олег Король, Світлана Касьяненко, Вікторія Осташ, Олексій Бик, Юлія Набок-Бабенко, Зиновій Медюх, я – Антоніна Спірідончева, Юрій Рудницький, Олеся Венгринович, Олександр Ігнатенко, Наталя Клименко, Володимир Осипенко, Олександр Музика, Анатолій Ткаченко, Оксана Яблонська, Світлана Богдан та Сергій Боровий («Се-Бо-Світ»), Анна Даник, Сергій Пантюк, Іван Сергієнко, Олег Короташ, Неля Франчук, Антоній Мельник, Олена Багрянцева, Григорій Лук'яненко, Віктор Ткаченко. Фестиваль закінчився частуванням кулішем, який зготував Іван Сергієнко.

Фотозвіт можна подивитись у моєму альбомі на Фейсбуці.    

гурт
гурт "Літопис" - вразили!

Неля Франчук. Їй допомагають майстер Григорій Лук’яненко та скрипалька.
Неля Франчук. Їй допомагають майстер Григорій Лук’яненко та скрипалька Віра Боднар.

Ну і я, Антоніна Спірідончева, теж відкриваю небеса. :)
Ну і я, Антоніна Спірідончева, теж відкриваю небеса. :)

Атмосфера заходу. Виступає Зиновій Медюх
Атмосфера заходу. Виступає Зиновій Медюх


Літмайданчик на Гогольфесті  

22 вересня літстудія "Перехрестя" провела на літмайданчику мультидисциплінарного фестивалю "Гогольфест" майже цілий день.

Спочатку була серія презентацій від літстудії "Голоси і візії міста (поезія, музика, світлини)", а саме презентувались ювілейна збірка перехрестян "Перша тисяча кроків", відкриття третього сезону конкурсу урбаністичної поезії "Урба-Перехрестя", урбаністичної фото-колекції Олександра Басаргіна та Вікторії Осташ, фотографії у літтексті "Фотографи на деревах"  Андрія Недзельницького.

Вікторія Осташ. Колекція урбаністичнх фото Вікторії Осташ та Олександра Басаргіна
Вікторія Осташ. Колекція урбаністичнх фото Вікторії Осташ та Олександра Басаргіна

Андрій Недзельницький
Андрій Недзельницький

Свою поезію читали перехрестяни і друзі студії: Володимир Осипенко, Тата Рівна, Михайло Невідомський, Олександр Басаргін, Оксана Галаєва, Олександр Козинець, Марина Єщенко, я, Антоніна Спірідончева, та керівник студії Вікторія Осташ. Читали і співали Юрій Рудницький, дует "Се-Бо-Світ" (Світлана Богдан та Сергій Боровий).

Скромно, я. Антоніна Спірідончева. :)
Скромно, я. Антоніна Спірідончева. :)

Юрій Рудницький
Юрій Рудницький

Після комплексної презентації ми тільки й встигли, що кави попити, і повернулись на літмайданчик, де вже почалась презентація серії книжок молодих авторів "Електрокнига", яку вів видавець Антон Санченко. Були представлені книжки Ірини Цілик, Галини Ткачук, Олександра Михеда, Івана Кулінського, трикнижжя "Ц2", посібник для початкуючих письменників від самого Антона Санченка і збірка нашої літстудії "Перша тисяча кроків", яка також побачила світ у видавництві "Електрокнига".

Антон Санченко
Антон Санченко

Книжки представляли по можливості їх автори, тож на сцені побували з "Першою тисячею кроків" Вікторія Осташ, Володимир Осипенко та я, Антоніна Спірідончева. Треба було читати вірші про море, але ми не одразу зорієнтувалися, а от наступних виступаючих поетів Санченко вже правильно зорієнтував)) - Івана Кулінського (зі збіркою "Автобіографія") та Богдана-Олега Горобчука і Павла Коробчука, які представляли трикнижжя Ц2, щоправда не повним складом)). А Олександр Михед розповідав про свою книжку-проект "Амнезія", пояснити жанрову приналежність якої я не беруся.

Мій вересневий літературний актив :))

В залі було тепло, затишно і позитивно, хоча одне вікно було відкрите, з якого поет-фотограф-звукорежисер Володя Осипенко фотографував промзонівський дощ і вивів на вулицю один динамік, щоб не тільки нам було чутно... :)

 

Дякую за це відео з кількома моїми віршами Андрію Недзельницькому.

 

Фото можна переглянути в моєму альбомі на Фейсбуці.  Таким активним був мій вересень. :))

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.