У Вінниці оголосили громадську кампанію недовіри міському голові Гройсману

23 октября 2013, 09:56
0
200

У Вінниці оголосили громадську кампанію недовіри міському голові Гройсману - "Вінниці - українську владу"

Вінницькі громадські і політичні організації, що входять до обласного об'єднання "Український дім", ухвалили рішення розпочати безстрокову громадську кампанію недовіри міському голові В. Гройсману під назвою: "Вінниці - українську владу", що стане початком усунення від керівництва містом українофоба В.Гройсмана.

Такий крок громадськості Вінниччини був зумовлений черговим антиукраїнським експериментом В. Гройсмана щодо спорудження пам'ятника Тарасу Шевченку у Вінниці, а точніше скульптурної композиції, яку міською владою заплановано спорудити у глухому закутку "Музейної площі". Замість виконання волі громади і попередніх рішень міської і обласної влади Гройсман вдався спочатку до блокування процесу спорудженян (що триває з 2007 року) пам'ятника Т. Шевченку на площі Театральній, яку було навіть реконструйовано для цього, а на разі здійснює спроби відбілится перед громадою міста, встановивши без будь-якого попереднього громадського обговорення і проведення прозорого конкурсу ганебну скульптурну композицію на мізерній площі, що нівелює постать генія українскої нації і є зневагою до усіх українців.

Дані документи (проект реконструкції площі Театральної із спорудженням на ній пам'ятника Т. Шевченку і рішення від 2004 року) чітко показують, як підло діє міська влада, яка усупереч думці громади і попереднім рішенням місцевих органів влади здійснює провокаційні кроки і поглиблює міжнаціональну ворожнечу:

А це рішення міського виконавчого комітету Вінницької міської ради №394 "Про реконстуркцію площі Театральної та встановлення пам'ятника Т. Шевченку" від 26.02.2004 р., в результаті якого у 2007 р. була здійснена реконструкція площі Театральної, яка на сьогодні є об'єктом незавершеного будівництва у самому центрі м. Вінниці, так як пам'ятник і досі не споруджено в зв'язку із зміною позиції міської влади:

Тому таке послідовне і тривале блокування міською владою процесу спорудження пам'ятника Т. Шевченку, а також більшою мірою антисоціальні дії у м. Вінниці команди на чолі із В. Гройсманом, змусило нижчезазначені організації розпочати відповідну кампанію.

Текст заяви організацій:

"Шановні вінничани!

Національно-патріотичні сили Вінниччини оголошують громадянську недовіру міському голові В. Гройсману у відповідь на черговий антиукраїнський крок міської влади в наболілому питанні спорудження пам'ятника Тарасові Шевченку.

Загальновідомо: у світі - більше 1100 пам'ятників Т. Шевченку, а місто Вінниця - єдиний обласний центр в Україні, де такий пам'ятник відсутній, хоча ще з початку 90-х років минулого століття громадськість домагається його встановлення. Тільки у лютому 2004 року виконком міської ради ухвалив відповідне рішення, і тому нарешті площу Театральну було реконструйовано під пам'ятник Т. Шевченку. Але міська влада, керована В. Гройсманом, зробила усе можливе, щоб до 200-річного ювілею не був споруджений пам'ятник, гідний Великого Кобзаря. Проігнорувавши думку громади, протягом останніх років міська влада під керівництвом В.Гройсмана ухвалювала низку абсурдних рішень про встановлення пам'ятника Т.Шевченку - то в центральному парку (на кістках репресованих), то на площі біля "Книжки" (колишньому цвинтарі), поруч із пам'ятником Василю Стусу. Це призвело до тривалого протистояння між владою і громадою, до розпалювання міжнаціональної ворожнечі у нашому місті.

Міський голова, нагадуємо, ще у 2011 році заявляв, що необхідно провести громадське опитування мешканців Вінниці щодо визначення місця для пам'ятника, що неприпустимо споруджувати пам'ятник Кобзареві на занадто малій, на його думку, площі Театральній. Але вже тепер В. Гройсман знову вкотре змінив свою позицію. Як стало відомо, 15 жовтня 2013 року міський голова та підконтрольні йому чиновники презентували (і що важливо – вже без будь-якого громадського обговорення) проект пам'ятника Т. Шевченку на маленькій, камерній "Музейній площі", яка розташована у глухому закутку між краєзнавчим музеєм та обласним архівом. Ми переконані: такі дії керівника міста – це не тільки приниження величі генія української нації, це послідовна, цинічна зневага над національними почуттями всіх українців: "і мертвих, і живих, і ненароджених".

Ми стверджуємо: до міської влади на чолі із В. Гройсманом є багато інших претензій, оскільки її діяльність у значній мірі є антисоціальною. Так, медична псевдореформа призвела практично до знищення сфери охорони здоров'я. Так звана транспортна реформа створила масу незручностей і фінансових обтяжень для вінничан. Розпочато експерименти із шкільною галуззю. Місцева влада продовжує незаконний продаж підвальних приміщень багатоквартирних будинків. Без громадських слухань у жителів міста забирають спортивні майданчики для будівництва різних об'єктів. Здійснюється здирництво підприємців, відбувається постійний тиск на малий бізнес. Зруйновано промислове виробництво, Вінниця перетворилась на суцільний "торговельний комплекс" імені гройсманів та моргунових. Мешканці Вінниці втомилися від непомірних, необґрунтованих комунальних платежів, від свавілля жеківської мафії та міського комунального підприємства "Архітектурно-будівельний сервіс", яке глумиться над власниками металевих гаражів - усе це "кришується" владою міста та правоохоронними органами.

Прикро, що Вінницька обласна державна адміністрація підіграє В.Гройсману в ухваленні антиукраїнських рішень, зокрема щодо пам'ятника Т.Шевченку, та діє всупереч Указу Президента України про відзначення 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря.

Враховуючи вищевикладене, ми оголошуємо безстрокову акцію "Вінниці - українську владу", що стане початком усунення від керівництва містом В.Гройсмана і його команди, яка за духом не є українською.

Ми переконані: В. Гройсман не має морального права очолювати наше місто!

Вінниці – українську владу!

Тарасу Шевченку на Театральній бути!

Борімося - поборемо!".


Відповідну заяву підписали керівники громадських організацій і політичних партій Вінниччини, зокрема голова Вінницької обласної організації ВО "Свобода" Олексій Фурман, голова Вінницької обласної організації "ВО "Батьківщина", депутат облради Людмила Щербаківська, голова Вінницької обласної організації Народного Руху України, депутат облради Сергій Свитко, отаман Вінницького козацького полку імені Івана Богуна Українського козацтва Володимир Воловодюк, голова Вінницької обласної організації Спілки офіцерів України Ігор Окуленко, голова Вінницької обласної організації Всеукраїнського товариства "Меморіал імені Василя Стуса Василь Гурин, голова Вінницької обласної організації Всеукраїнської асоціації "Зелений світ" Валерій Кульматицький.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.