Виникнення Запорозької Січі

12 ноября 2013, 02:33
0
361
Виникнення Запорозької Січі

Про наймогутнішу фортецю Українського Козацтва

Колонізація Середньої частини Придніпров'я феодалами Великого князівства Литовського, посиленням гніту та зростання самосвідомості українського народу призвели до виникнення козацтва. 
В першій половині 16 століття магнатами була підкорена значна частина території Середнього Придніпров’я, при цьому велика кількість українського населення було феодально залежне. Але певна кількість людей не скорилась та відступила на Південний Схід у „Дике Поле” та на пороги Дніпра.


Козаки вели кочовий і військовий спосіб життя, здобували собі засоби до існування за допомогою війни і підсобних промислів (полювання, рибальства, пізніше торгівлі та землеробства).
Козаки ставили «уходи» (займалися промислами), а рибу, хутра й мед вивозили звідси на продаж у державну територію Литви. Багаті угіддя за порогами Дніпра принаджували литовських та польських феодалів.
Польські і литовські пани почали організовувати походи на низових козаків та силою відбирати прибутки. 
Постійна загроза з боку польських та литовських шляхтичів, а також турецько-татарських вторгнень спонукали козаків до об'єднання у ватаги, громади і товариства.
Вони будували укріплені поселення, городки, і невеликі січі перебуваючи в яких можна було відбити напади кримчан та шляхти.
Проте час, коли ці поселення об’єдналися у велику Запорозьку Січ визначити не вдалося.
Перша документальна згадка про Запорозьку Січ вийшла з під пера польського літописця М.Бельського. За його розповіддю, козаки за порогами Дніпра влітку займалися промислами (рибальством, мисливством, бджільництвом), а взимку розходилися до найближчих міст (Київ, Черкаси та ін.), залишаючи на острові в Коші велику кількість озброєних вогнепальною зброєю і гарматами козаків.
Описи М.Бельського про козаків дають змогу зробити висновки, що об'єднання окремих укріплень у Велику Запорозьку Січ відбулося, приблизно у 1530-х рр.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.