Презентація дослідження "Громадський моніторинг дій органів влади Чернігівщини в сфері обороту землі"

31 травня 2011, 12:05
Власник сторінки
журналіст
0
15
Презентація дослідження  Громадський моніторинг дій органів влади Чернігівщини в сфері обороту землі

Презентація дослідження «Громадський моніторинг дій органів влади Чернігівщини в сфері обороту землі»

У Експертному клубі “Чиста політика” відбулась презентація результатів дослідження "Громадський моніторинг дій органів влади Чернігівщини в сфері обороту землі", проведеного Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини. Участь у прес-конференції взяли: голова Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Олексій Тарасов та начальник відділу взаємодії із ЗМІ та громадськістю Головного управління Держкомзему в Чернігівській області Ігор Пузан.

В рамках заходу було представлено позицію правозахисників щодо організації роботи місцевих органів влади в сфері обороту землі, зроблено огляд останніх земельних конфліктів на Чернігівщині, надано експертні пропозиції щодо врегулювання правової бази та попередження корупційних зловживань під час виділення землі.

Також учасники заходу озвучили позицію Державного агентства земельних ресурсів щодо теперішнього стану справ в сфері земельних відносин на Чернігівщині та змін, що очікуються в сфері земельного законодавства найближчим часом.

Олексій Тарасов ознайомив присутніх з результатами моніторингу, а також коротко зупинився на основних пунктах, які увійшли до видання "Громадський моніторинг місцевої влади Чернігівщини: попередження корупції у сфері обігу земель": "Представлене нами видання є своєрідним аналітичним документом, де зведена інформація щодо проблем, які перешкоджають законному обігу земель у Чернігівській області в інтересах громади та пересічних громадян, а також - про корупційну вразливість у цій сфері".

Основні проблеми, на які звернули увагу експерти при проведенні дослідження наступні:

• невизначеність ситуації з початком дії нової процедури реєстрації права власності на землю з 1 січня 2012 року, відсутність нормативного забезпечення діяльності новоствореної Державної реєстраційної служби;

• затягування органами місцевого самоврядування з розглядом звернень громадян щодо виділення землі, відсутність законодавчої можливості громадянами оскаржувати таке зволікання;

• незбалансованість підходу органів прокуратури під час оскарження рішень місцевих рад в інтересах громади;

• відсутність нормативного закріплення розподілу підсудності справ, щодо обороту землі, коли суд кожної спеціалізації вважає "земельні справи" власною підсудністю;

• відсутність нормативно закріпленої можливості зміни цільового призначення фактично залісюваних земель, невизначеність статусу дерев, які ростуть на таких ділянках;

• невизначеність статусу польових доріг та лісозахисних смуг, відсутність можливості оренди берегової смуги замкнених водоймищ площею до 3 га, тощо.

“Наявність вищенаведених та інших проблем в сфері обороту землі дає підґрунтя для корупційних проявів", - підкреслив Олексій Тарасов.

Представник Головного управління Держкомзему в Чернігівській області Ігор Пузан розповів про основні питання правового регулювання земельних відносин на сучасному етапі, проблеми землекористування в регіоні та алгоритм дій громадян у тих чи інших випадках.

"Дійсно, є ряд нагальних проблем в сфері земельних відносин, які існують на даний час і потребують обов’язкового вирішення на вищому законодавчому рівні. Тому експерти мають надію, що вже до кінця цього року проблемні питання буде врегульовано" , - зазначив пан Пузан.

Джерело: Експертний клуб "Чиста політика"
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости Украины
ТЕГИ: Украина,бюджет,студенты,Чернигов,стипендии,исследование
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.