Потяг до Яремче - яскраве закінчення фестивального літа

31 августа 2011, 16:05
журналіст, волонтер, видавець, голова Білоцерківської "Просвіти"
0
3239

Потяг до Яремче - яскраве закінчення фестивального літа

Потяг до Яремче - саме під такою назвою вже вчетверте стартував фестиваль сучасного українського мистецтва в цьому невеликому, але знаному не лише в Україні, місті. На диво гармонійно поєднався шалений фестивальний ритм з спокійними карпатськими краєвидами і стрімким плином Прута.

Місцем проведення фестивалю стала не тільки площа перед сценою, яка розташувалася біля мальовничого водоспаду, але й будинок культури, колиба, гори. Девізом фестивалю стало гасло 4 Dії 4 you, а особливістю - зйомка музичного фільму Потяг до Яремче. Це свого роду рімейк легендарної Червоної рути, яка була поставлена і відзнята саме в Яремче сорок років тому (взагалі, творчість і постать Володимира Івасюка була віссю, навколо якої розкручувалися фестивальні події).

Організатор фестивалю Ірина Малиновська, стверджує, що це не спроба відтворення геніального фільму, а розповідь про зміни, які відбулися в Яремче, про зміни в українській музиці і про те, як звучать пісні Івасюка сьогодні. Ірина Малиновська в останній день фестивалю дуже заклопотана: „Позавчора ми знімали сцени в музеї, вчора були зйомки в колибі, де ми зібрали всіх учасників фестивалю, літераторів і музикантів. Там ми влаштували джем-сейшн, виступали Гайдамаки, Тарас Чубай, молоді виконавці. По сюжету дівчина з Києва зайшла пообідати в колибу, а там зібралися всі учасники, що приїхали на фестиваль Потяг до Яремче. А сьогодні ми будемо знімати фестивальні події. Режисер картини Олексій Гуз, головний оператор Богдан Глузд, художник Ярослав Зень, в головних ролях співачка Росава та музикант гурту Гайдамаки Іван Леньо.

Першопочатковий варіант сценарію був написаний мною", - додає організатор: "Але потім він був адаптований до зйомок і тепер це колективний продукт. Сьогодні ми завершимо зйомку. Назнімали ми насправді дуже багато матеріалу, тепер буде розпочато монтаж, бо тривалість стрічки має бути сорок хвилин. Прем’єру ми плануємо зробити в Києві, зібрати там друзів, учасників фестивалю, щоб перший показ проходив в дійсно дружній обстановці. А потім покажемо в Івано-Франківську і далі будемо просувати його на українські телеканали."

"В планах також випуск DVD диску з фільмом. - підсумувала Ірина: - "В фільмі буде звучати дуже багато музики тих гуртів, які брали участь в зйомках і кавер-версій пісень Івасюка. На головну жіночу роль обрали Росаву, бо вона дуже талановита і в неї є справжня цікавість творчістю Івасюка. А на роль головного героя вибрали фактурного акордеоніста Гайдамаків Івана Леньо і вони утворили гарну романтичну пару”.

Тим часом в будинку культури проходила перша частина літературної дискусії на тему На Dенці серця. Любов це – … Молоді літератори і артисти викладали свій погляд на любов. Звісно, для молоді любов це насамперед бурхлива пристрасть, п’янкий еротизм і фізичні стосунки. Відкриття самого себе через стосунки з коханими. Тут же працює знімальна група. Щойно закінчилися зйомки першої дискусії, вдається перехопити в коридорі будинку культури Росаву.

- Як ви потрапили на зйомки Потягу до Яремче?

- Мене запросили. Сказали: „Ми бачимо тебе в головній ролі!”. Ми каталися зимою на лижах разом з організаторами фестивалю і там виникла ідея зняти фільм про музику. Оскільки нормального музичного кіно в останній час не було, все воно якесь „попсово-примітивно здебілізоване” і нав’язує поганий смак. Я ставлюсь до цього, як до експерименту. Мені в першу чергу подобається знімальна група, від якої я в захваті. Це такі „непопсові” хлопці з досить гарним світосприйняттям. Мені подобається те, що вони роблять, над чим жартують, що провокують. Ну, й гарна була нагода вирватися з міста, поїхати в гори, подивитися на людей, як вони змінилися за цей час, як змінилася їх свідомість, побути тут на фестивалі і заграти. Сьогодні я буду грати добірку з своїх альбомів в імпровізаційній концепції.

Продовження шукайте тут:
http://blogs.korrespondent.net/users/blog/klymchukgruh/a43445
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости Украины
ТЕГИ: музыка,отдых,Карпаты,фестиваль
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.