Чиста політика: нова ініціатива - місцевий референдум
16 березня 2012, 10:29
Власник сторінки
журналіст
Чиста політика: нова ініціатива - місцевий референдум
1 березня в експертному клубу "Чиста політика" відбулась прес-конференція, присвячена старту проекту „Реформа інституту місцевого референдуму: участь громадян в урядуванні”, який реалізує Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень в межах спільної ініціативи Pact Inc., Міжнародного фонду «Відродження» та Фонду Східна Європа.
За словами Геннадія Максака, керівника Поліського фонду, на сьогодні для громадськості та органів місцевого самоврядування дедалі більш актуальним стає питання можливостей безпосередньої участі громадян в урядуванні, в тому числі шляхом проведення місцевого референдуму. У вересні 2010 р. Кабінетом Міністрів на розгляд Верховної Ради було внесено проект Закону „Про місцевий референдум” (р.н. 7082), який ухвалено парламентом у першому читанні 19.04.2011 р. Цей проект містить ряд суттєвих недоліків. Як наслідок – навіть у разі його схвалення як Закону він навряд чи розширить можливості впливу громадян на вирішення питань місцевого значення.
Реалістичним шляхом вирішення цієї проблеми є консолідований вплив громадськості, експертів та зацікавлених представників місцевого самоврядування на Парламент з метою включення до зазначеного законопроекту положень, які б зробили можливим проведення місцевого референдуму – насамперед за ініціативою громадськості та з метою розгляду широкого кола питань, та прийняття законопроекту у вигляді, підтриманого широкими експертними та громадськими колами.
Як відзначив Євгеній Романенко, керівник проекту, для досягнення мети свої зусилля консолідують кілька громадських організації з різних областей України. Загалом проектні заходи відбуватимуться у восьми областях України. Аналітично-координаційну підтримку проекту здійснюватиме Лабораторія законодавчих ініціатив, яка виступатиме і комунікаційною ланкою з Парламентом.
В рамках проекту Поліський фонд передбачає провести у мм. Чернігів та Суми низку експертних заходів, зокрема, фокус-групи, експертні опитування, «кругли столи», в тому числі за участю фахівців з апарату Верховної Ради України. Також значна увага приділятиметься популяризації місцевого референдуму - в Чернігівській та Сумські областях планується сформувати регіональні громадські платформ на підтримку дієвого місцевого референдуму. Центральною подією проекту має стати проведення в Чернігові міні-референдуму в липні 2012 року.
Довідково:
Реалізація компоненту «Підтримка місцевих ініціатив» програми «Об’єднуємося заради реформ (UNITER)», що виконується Pact Inc., стала можливою завдяки щирій підтримці американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), та фінансовій підтримці Міжнародного фонду «Відродження».
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.