Чернігівську ТЕЦ пропонують модернізувати

9 апреля 2012, 13:25
журналіст
0
24

Чернігівську ТЕЦ пропонують модернізувати

29 березня в стінах міської ради відбулася презентація концепції вдосконалення роботи Чернігівської ТЕЦ. Ця концепція передбачає використання технологій, які відповідають найвищим світовим стандартам. 

Ще минулого року міський голова Олександр Соколов видав розпорядження про проведення аудиту технічного стану Чернігівської ТЕЦ. Фірма «ТехНова» залучила до цього консорціум з трьох провідних європейських компаній у машинобудівної галузі, які надали свої пропозиції щодо вдосконалення діяльності ТЕЦ.
Чеські експерти з компанії АЛТА переконані, що всі потужності Чернігівської ТЕЦ частково зношені або повністю зношені. Зокрема, котли підприємства вже відпрацювали по 280 тисяч годин з 300 можливих. За таких умов реконструкція існуючих потужностей фактично стає недоцільною, а їх використання занадто дорогим та економічно не вигідним. Лише значні капіталовкладення дозволять продовжити строк експлуатації ще на 8 – 10 років.

Експерти розглядали чотири технології, які можна використати на Чернігівській ТЕЦ, але найперспективнішою визначено технологію ЦКС (циркулюючого киплячого слою).  

За словами технічного директора компанії АЛТА Михала Шилера, саме технологія ЦКС надає переваги по кільком напрямкам. А саме:
- зменшуються шкідливі викиди. Нині з тонни спаленого вугілля в атмосферу викидається 24,9 кілограми двоокису сірки. Нова технологія зменшує викид до 1,81 кілограма, а викиди твердих часток зменшуються з 9,6 до 0,27 кілограма.

- Технологія дозволяє використовувати альтернативні джерела. До 30% палива може складати торф чи біомаса. Газ при цьому потрібен лише для запуску котлоагрегату на початковому етапі.
- Зменшується собівартість вироблення тепла при спалюванні вугілля. Зараз вона складає 237 грн. за гігакалорію, а при використанні технології ЦКС тепло коштуватиме 186 грн., що дозволить принаймні не підвищувати тарифи для населення.

За словами пана Шилера впровадження таких проектів, тривале в часі та фінансово витратне, але в будь якому разі виграшне з усіх боків. Реалізація подібного проекту в Чехії займає близько 6-7 років. Орієнтовна вартість будівництва нового котла за технологією ЦКС може складати близько 150 мільйонів євро, з яких до 5% є витрати на створення робочої проектної документації та її узгодження з українським законодавством. Загалом же АЛТА реалізувала більше 10 таких проектів в Західній Європі та Росії.

Олександр Корчинський, генеральний директор ТОВ фірми «ТехНова» розповів, що в Україні, є лише одна Старобільська теплоелектроцентраль, яка використовує технологію ЦКС, але її будували німецькі та словацькі інженери. Тобто в Україні потрібних фахівців наразі немає. Процес модернізації українських ТЕЦ вже розпочався і Чернігів може посісти чільне місце в цьому процесі. Відповідаючи про вартість цього проекту Корчинський зазначив, що ціна питання залежить від багатьох чинників, зокрема частково здешевити проект можна при залученні українських фахівців. Щоправда, українських компаній та інститутів з подібним досвідом немає.

Мер Олександр Соколов та депутати міськради, що були присутні на презентації виявили цікавість до проекту і міський голова запропонував створити робочу комісію для опрацювання всіх запропонованих проектів модернізації. Ця ж комісія і має визначити, який проект має бути реалізований в Чернігові. Присутні погодилися із пропозицією міського голови і вже найближчим часом має з`явитися відповідне рішення міської влади.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости Украины
ТЕГИ: Чернигов,ТЭЦ,Черниговская область
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.