Книгу про ІРА сприйняли на "УРА". В Білій Церкві відбулася презентація книги "Нація, яка не капітулює"

06 червня 2012, 10:50
Власник сторінки
журналіст, волонтер, видавець, голова Білоцерківської "Просвіти"
0
34
Книгу про ІРА сприйняли на  УРА . В Білій Церкві відбулася презентація книги  Нація, яка не капітулює

Книгу про ІРА сприйняли на "УРА". В Білій Церкві відбулася презентація книги "Нація, яка не капітулює"

«Ніколи їх наклеп не зробить нашу визвольну боротьбу злочином »
Боббі Сендс (помер під час голодування 1981 р.)

29 травня у Білоцерківській центральній міській бібліотеці відбулася презентація книги «Нація, яка не капітулює», організована Білоцерківським осередком «Молодої Просвіти» та ВМГО "МНК". Це збірка статей, у яких висвітлюється історія боротьби ірландського народу за свободу і єдність своєї країни.

Під яскравою палітуркою читач знайде багато ілюстрований цікавими фотоматеріалами текст, присвячений розвінчуванню міфу про Ірландську Республіканську Армію як терористичну організацію. Книга описує зародження цієї організації та її визначну роль у визвольних змаганнях ірландців. Також упорядники велику увагу приділили збройному конфлікту в Північній Ірландії, який тривав понад тридцять років, забрав тисячі людських життів і був врегульований лише у новому тисячолітті.

Чим ця книга буде цікава українцям? Хоча б невеликим порівнянням ситуації у політичному устрої і мовному питанні, адже Ірландська Республіка і Україна після проголошення незалежності не стали національними і соборними країнами. Ірландська і українська мови не зайняли провідного становища в своїх країнах. Щоправда, ірландці на законодавчому рівні обмежили використання в країні англійської мови і на підтримку гельської виділяють 650 мільйонів доларів.

Під час презентації один із авторів книги, Ярослав Іляш, сказав: «Для українців ця книга дуже актуальна. Сьогодні політики наважуються вказувати нам, чи є ОУН-УПА, Шухевич та Бандера нашими національними героями. Влада зрікається історії своєї країни, щоб догодити колишнім окупантам. Звинувачувати цю владу марно, адже це наша спільна ганьба!».

Іляш чимало мандрував Британією, тож мав змогу спілкуватися з багатьма людьми, причетними до подій на острові Ірландія. За словами Ярослава, велике враження на нього справило фото, що зображувало дівчинку, яка їхала триколісним велосипедом на фоні палаючого панцерника. «У Північній Ірландії виросло покоління дітей, яке не звертає уваги на свист куль. Я намагався зрозуміти, як народ, який сотнями років піддавася репресіям, пережив голодомор, майже втратив свою мову й залишався неграмотним, зумів збудувати країну, має декількох лауреатів Нобелівської премії і диктує свою волю Європі. А потім я натрапив на ірландське прислів’я, в якому сказано: «Страшно не вмерти, а страшно не жити».

Презентація плавно переросла в «круглий стіл», де обговорювалися питання політичної ситуації в країні і шляхи подолання духовної кризи. Наприкінці заходу куратор всеукраїнського туру з презентації книги «Нація, яка не капітулює», голова МНК Сергій Кузан, подарував міській бібліотеці кілька примірників збірки, а публіка ще довго обмінювалася думками, приміряючи ірландський досвід до українських реалій.
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости Украины
ТЕГИ: Белая Церковь,книги
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.