Цвинтар у Василькові. Титулярним радникам і іншим колежським асесорам присвячується...

10 июня 2012, 19:50
Владелец страницы
writer
0
23

Цвинтар у Василькові. Титулярним радникам і іншим колежським асесорам присвячується...

"На сѣмъ мѣстѣ погребено тѣло
Титулярнаго Советника
Андрея Ефимовича
ПИВИНСКАГО
скончался 5 генваря 1868 г.
на 80 году жизни своей.
Господи, упокой душу его во Царствіи Твоемъ."
Такий напис і схожі на нього можна знайти на старовинних надгробках маленького цвинтаря на подвір’ї Собору святих Антонія і Фодосія, що розтошаваний на високому валу в м. Василькові.
Достатьо почитати ці епітафії щоби навіть людині, яка не знайома з історією, стала зрозуміла різниця між культурою суспільства 19 століття і сучасного.
Для нас дивною і недоречною може здаватися традиція чинопочитання, що виливається у розмай звань і титулів, обов`язково присутніх поряд з іменем. Вони служили ознакою того, що похований був людиною порядною і гідною поваги. Особливо вражують жіночі могили, що включають такі формулювання як "Жена Генаралъ Маіора", "жена коллежскаго серетаря", "жена Коллежскаго Ассесора". Для сучасних жінок це навіть звучить принизливо, але як бачимо, у наших предків було інше ставлення і до жіночої долі і до престижу державної служби.
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости Украины
ТЕГИ: история,туризм,Васильков
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.