Парламентські вибори 2012 року очима молоді

14 січня 2013, 10:33
Власник сторінки
журналіст
0
16
Парламентські вибори 2012 року очима молоді

Результати молодіжного моніторингу виборчої кампанії у Чернігівській області

25 грудня 2012 року в Експертному клубі «Чиста політика», що знаходиться за адресою м. Чернігів, вул. Полуботка, 6-а, відбулася прес-конференція «Парламентські вибори 2012 року очима молоді».

Організатором прес-конференції виступив Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень. Захід відбувся за підтримки NationalEndowmentforDemocracy у рамках проекту «Сприяння молоді у спостереженні за виборами».

Під час прес-конференції віце-президент Поліського фонду міжнародних та регіональних досліджень Євген Романенко наголосив на ролі та важливості проекту «Сприяння молоді у спостереженні за виборами» для молоді Чернігівської області. Зокрема, він зазначив, що завдяки проекту віднайдено молодіжний аналітичний ресурс у Чернігівській області та створено передумови до більш інтенсивного залучення молоді із районів до суспільно-політичного життя Чернігівського регіону та країни загалом. Пан Романенко зазначив, що проект було реалізовано у три етапи. Перший етап – підготовчий – було спрямовано на розробку параметрів відбору учасників проекту. Другий етап – навчальний – передбачав навчання майбутніх політичних аналітиків. Третій етап – інформаційно-аналітичний – протягом якого підготовлені політичні аналітики мали змогу використати отриманні знання на практиці, беручи участь у моніторингу виборчого процесу на території Чернігівської області.

Менеджер проекту Максим Корявець більш детально зупинився на реалізації другого та третього етапів.

Так, другий етап передбачав проведення трьох тренінгів для 25-ох представників молоді з районів та міст Чернігівської області.

Перший тренінг «Основи написання інформаційно-аналітичних матеріалів» мав на меті підвищити обізнаність молоді Чернігівської області з наступних тем: «Аналітична журналістика», «Аналітичний матеріал», «Структура аналітичної публікації», «Використання прийомів ситуативного аналізу».

Другий тренінг «Основи моніторингу виборчого процесу» підвищив теоретичну обізнаність учасників з тем: «Громадянське суспільство», «Аналітичні центри», «Виборчий процес. Структура виборчого процесу», «Об’єкти та суб’єкти моніторингу виборчого процесу», «Діяльність Центральної виборчої комісії», «Активність політичних сил та кандидатів. Форми активності», «Агітаційна кампанія», «Позазаконні методи переконання електорату. Адміністративний ресурс», «Конфлікти, пов’язані з виборчою кампанією», «Пошук інформації. Джерела отримання інформації».

Третій тренінг «Дослідження політичної ситуації на Чернігівщині» було проведено з метою підвищення знань молодих аналітиків з тем: «Політичний аналіз», «Політичний портрет Чернігівської області», «Структура опису політичної ситуації у районах Чернігівщини», «Аналіз створених одномандатних округів на території Чернігівської області», «Інформаційне забезпечення моніторингу виборчого процесу Чернігівській області» тощо.

Наприкінці навчальної частини проекту Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень було створено електронний інформаційно-аналітичний ресурс «ПОЛІС» (http://polis.cn.ua/), який у подальшому став базою для висвітлення результатів даного проекту та іншої інформації, пов’язаної з виборчим процесом на території округів Чернігівської області.

Як зазначив менеджер проекту, результати молодіжного моніторингу виборів, що тривав чотири місяці (з липня 2012 року по жовтень 2012 року), було висвітлено у чотирьох випусках інформаційно-аналітичного бюлетеня «Поліський тиждень – Молодіжний моніторинг виборів 2012 року», у кожному з яких наводилась інформація про суспільно-політичну активність суб’єктів виборчого процесу по кожному району Чернігівської області.

Щомісячно бюлетень поширювався шляхом розсилки на більш ніж 200 електронних адрес зацікавлених осіб та шляхом його розміщення на сайтах місцевих ЗМІ.

Також Максимом Корявцем було презентовано аналітичний звіт «Парламентські вибори 2012 року очима молоді. Результати молодіжного моніторингу виборчої кампанії 2012 року у Чернігівській області», до якого увійшла інформація з чотирьох останніх випусків інформаційно-аналітичного бюлетеня «Поліський тиждень – Молодіжний моніторинг виборів 2012 року», а також узагальнені висновки щодо результатів моніторингу виборчої кампанії 2012 року у розрізі округів Чернігівської області.

Учасниця проекту Ольга Різенко розповіла про свої враження від участі у спостереженні за виборчою кампанією 2012 року та коротко охарактеризувала результати своєї роботи.

Зокрема, вона зазначила, що аналітична робота вимагала багато зусиль, оскільки включала в себе різний спектр методів збору інформації, які необхідно було встигати застосовувати у достатньо короткі терміни: починаючи від моніторингу місцевої преси, закінчуючи персональним спілкуванням із суб’єктами виборчого процесу. Ситуація ускладнювалася активністю кандидатів з різних виборчих округів на території міста Чернігова (Ольга Різенко здійснювала моніторинг на території даної адміністративно-територіальної одиниці Чернігівської області). Проте, пані Різенко зазначила, що в цілому отримала позитивні враження та корисні знання від участі у проекті.

Метою проекту «Сприяння молоді у спостереженні за виборами», що здійснюється Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень за підтримкиNationalEndowmentforDemocracy, є розвиток локальних демократичних ініціатив шляхом залучення активістів молодіжного громадського руху Чернігівської області до процесу аналізу виборчої кампанії 2012 року для підвищення її прозорості.
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости Украины
ТЕГИ: Выборы,Чиста політика
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.