Регіональні аналітичні центри "на пульсі" системи адміністративних послуг в Україні
20 лютого 2013, 11:52
Власник сторінки
журналіст
Регіональні аналітичні центри "на пульсі" системи адміністративних послуг в Україні
11 лютого 2013 року о 14:00 в Експертному клубі «Чиста політика», що за адресою м. Чернігів, вул. Полуботка, 6-а, відбулася прес-конференція «Регіональні аналітичні центри «на пульсі» системи адміністративних послуг». Організатором прес-конференції є Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень. Захід відбувся за підтримки Європейського Союзу.
Президент Поліського фонду Геннадій Максак презентував новий проект «Асоціація регіональних аналітичних центрів: інструмент для підвищення ефективності управління в регіонах України».
За його словами, метою проекту є підвищення аналітичної та організаційної спроможності регіональних аналітичних центрів в Україні шляхом залучення їх представників до моніторингу та аналізу якості надання адміністративних послуг населенню України місцевими органами влади.
Пан Геннадій Максак зазначив, що даний проект є наразі актуальним, оскільки його мета та зміст безпосередньо пов’язані із введенням в дію нового Закону України «Про адміністративні послуги» восени 2012 року. До кінця 2012 року у всіх регіонах України було створено центри надання адміністративних послуг. Ідея проекту полягає у проведенні моніторингу їх діяльності саме на початковій стадії функціонування. Це дозволить оцінити, наскільки ефективною є нова система надання адміністративних послуг населенню України. Зважаючи на аналітичний характер проекту, на етапі його планування було вирішено залучити саме аналітичні центри, таким чином популяризуючи їх діяльність та підвищуючи їх аналітичну спроможність.
Проект передбачає підвищення обізнаності представників аналітичних центрів України у питаннях моніторингу та аналізу адміністративних послуг, проведення оцінки та покращення якості адміністративних послуг у регіонах, для чого буде створено Асоціацію Аналітичних Центрів України.
Керівник проекту Максим Корявець детальніше зупинився на основних етапах проекту. Він зазначив, що структура проекту містить у собі 5 основних частин.
Навчальна частина (лютий – серпень 2013 року). В рамках даної частини буде відібрано 15 представників аналітичних центрів України – по 1 представнику з кожної області. Відбір буде проведено на основі аплікаційних заявок. Відібрані заявники візьмуть участь у двох триденних тренінгах, присвяченим тематиці проекту. У якості тренерів будуть залучені спеціалісти у сфері систем адміністративних послуг з Міжнародної Асоціації Інституцій Регіонального Розвитку (м. Ужгород, Україна) та ПАСОС (м. Прага, Чехія). Перший тренінг відбудеться у м. Ужгород та присвячуватиметься висвітленню особливостей європейських систем адміністративних послуг та українського досвіду у цій сфері. Другий тренінг буде проведено у м. Чернігові. Його метою буде навчання учасників основним інструментам моніторингу та аналізу якості адміністративних послуг з урахуванням особливостей українських реалій.
Під час організаційної частини (вересень 2013 року) у Чернігові буде проведено установче засідання по створенню Асоціації регіональних аналітичних центрів.
Моніторингово-аналітична частина проекту (жовтень 2013 року – червень 2014 року) передбачає проведення дослідження процесу функціонування системи адміністративних послуг у кожному з цільових регіонів та розробку рекомендацій щодо покращення якості адміністративних послуг.
Практична частина (липень – листопад 2014 року). Під час даного етапу проекту у кожному з цільових регіонів представники аналітичних центрів проведуть лобістські кампанії по впровадженню напрацьованих рекомендацій та проведуть оцінку їх ефективності.
В рамках заключної частини (грудень 2014 року – січень 2015 року) проекту заплановано публікацію та поширення аналітичного звіту за результатами моніторингу системи адміністративних послуг у 15 цільових регіонах України.
Метою проекту «Асоціація регіональних аналітичних центрів: інструмент для підвищення ефективності управління в регіонах України», що здійснюється Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень за підтримки Європейського Союзу, є підвищення аналітичної та організаційної спроможності регіональних аналітичних центрів в Україні шляхом їх залучення до моніторингу та аналізу якості надання адміністративних послуг населенню України.
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.