Або в яких спеціалістах зацікавлена держава
Керівники Міністерства освіти та науки України звітують про вдалу вступну кампанію у вищі навчальні заклади. Не зазначаючи, що супернова програма по розподілу бюджетних місць є комп’ютеризованою і направляє студентіввчитись у різні куточки нашої держави. Наприклад: миколаївців у Тернопіль, а львів’ян у Херсон. Вимушуючи тим самим студентів вибирати вузи, що користуються не дуже великим попитом на платній основі.
Поговоримо про те, в яких саме спеціалістах зацікавлена держава.
Отже, першу сходинку займає філологія – (108,184) абітурієнтів, другу – юристи (105,347), третю – менеджери (70,785), потім комп’ютерні та IT- технології(64,811), що складає – 60% від усіх місць. Таким чином пріоритетами для держави є перекладачі та викладачі іноземних мов, юристи, менеджери та комп’ютерники.
Напрям уряду зорієнтований на зовнішнє управління викликає питання - чому ми відмовляємось від формування власної національної економіки?
Вище зазначене свідчить про те, що Уряд України бачить себе «урядом суто зовнішнього управління». В світлі цього відкривається сенс такого шаленого попиту на перекладачів (вони будуть потрібні для іноземців, що будуть керувати нашою державою) та спеціалістів в комп’ютерній сфері (для іноземного ринку праці).
Тобто спеціалісти для внутрішнього ринку нікому не потрібні. І гасло «Україна для іноземців» на разі є як ніколи актуальним.
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.