Трампень на календарі, Зеленський і Путін – за столом переговорів

12 травня 2025, 16:13
Власник сторінки
експерт, політолог
0
Трампень на календарі, Зеленський і Путін – за столом переговорів

Уявна коаліція мрії Україна+європейські партнери+США, яка консолідовано дотискає Путіна вимогою підтримати припинення вогню з 12 травня під загрозою спільних санкцій проіснувала тільки 1 (одну) добу.

Уявна коаліція мрії Україна+європейські партнери+США, яка консолідовано дотискає Путіна вимогою підтримати припинення вогню з 12 травня під загрозою спільних масштабних санкцій проіснувала тільки 1 (одну) добу. 

Стільки пройшло між телефонним «Привіт, Дональде!» Макрона в обід 10 травня (це по Києву  - у Вашингтоні була лише шоста година ранку), коли,  керівника українського МЗС Сибіги «всі п’ять лідерів — Володимир Зеленський, Еммануель Макрон, Фрідріх Мерц, Дональд Туск та Кір Стармер — провели продуктивні телефонні переговори з президентом США Дональдом Трампом щодо мирних зусиль». А два джерела видання Axios, обізнані з 15-хвилинною розмовою, ,  що Зеленський та європейські лідери сказали Трампу, що лише якщо буде домовлено про припинення вогню, Україна готова розпочати прямі мирні переговори з Росією.

Й наступним днем, коли Дональд Трамп у своїй соцмережі Truth Social проігнорував те, що Росія не погодилась на 30-денне припинення вогню й виступив з категоричною вимогою  від України «НЕГАЙНО» (саме так, великими літерами) погодитись на прямі перемовини з РФ у Стамбулі 15 травня, як захотів очільник Кремля: «Президент Росії Путін не хоче угоди про перемир’я з Україною, але натомість хоче зустрітися в четвер у Туреччині, щоб вести перемовини про можливе завершення КРИВАВОЇ БАНІ. Україна має погодитися на це, НЕГАЙНО».

Й за пару годин після вимоги Трампа у вечірньому зверненні президент Зеленський вже , що їде на перемовини з Путіним до Стамбулу: «Я буду в цей четвер, п’ятнадцятого травня, в Туреччині – і очікую на Путіна в Туреччині. Особисто». 

Щоб краще відчути величину розриву – можна навіть сказати, безодні - між суботніми «продуктивними переговорами» з Трампом щодо спільної вимоги до Путіна 30-деного припинення вогню і його недільною вимогою їхати до Путіна без будь-якого припинення вогню варто згадати розсип категоричних вимог до Путіна спочатку оголосити перемир’я з 12 травня, а потім вже вести перемовини від наших європейських партнерів. Цю вимогу повторили й разом у спільній заяві у Києві «про необхідність повного й безумовного припинення вогню щонайменше на 30 діб, а також про застосування санкцій до банківського та енергетичного секторів РФ у разі її відмови про перемир'я», й продублювали її у окремих виступах керівники України, Великої Британії, Німеччини, Франції та Польщі.

А ще про вимогу «спочатку припинення вогню, лише потім  - переговори» казали генсек НАТО Рютте, спецпредставник  Трампа по Україні Келлог. Навіть Ердоган зідзвонився з Путіним і у якості побажання сказав хазяїну Кремля, що «всеосяжне припинення вогню створило б необхідні умови для мирних переговорів».

Також NBC News із посиланням на джерела повідомило у суботу, що інший спецпосланець президента США Дональда Трампа – по Росії - Стів Віткофф має представити Володимиру Путіну список із 22 спільних пропозицій США і європейців щодо війни в Україні, включаючи 30-денне припинення вогню. За словами одного з західних посадовців, «якщо Путін хоче вийти з ситуації, то ось його вихід».  

Після цієї череди заяв з категоричними вимогами про перемир’я з 12 травня російський президент Путін вирішив діяти наввипередки. І у нічній заяві 11 травня запропонував у четвер провести у Стамбулі прямі перемовини з Україною і там вже обговорити нові перемир'я.

Його підхід підтримав відразу тільки один президент. Американський. Який вхопився за можливість отримати таким чином у вигляді картинки Зеленського з Путіним за столом перемовин переконливе підтвердження успішності своїх майже чотиримісячних миротворчих зусиль.

Таким чином, отримала пояснення відсутність з самого початку повідомлень про перемовини з Трампом про 30-денне перемир’я з 12 травня й санкції проти РФ у разі відмови Путіна прямого й чіткого підтвердження згоди з таким підходом особисто від президента Трампа (а не від відомого симпатика України Келлога). Натомість про те, що «ТрампЗаНас» говорили у Києві та європейські лідери.

Виходить, що у суботу напівсонний Трамп послухав повідомлення президентів Зеленського і лідерів чотирьох європейських країн про їхній підхід, узяв цю інформацію до відома. Але прямо й категорично, на жаль,  підтримав інший підхід - Путіна, який заявив про готовність «тут і зараз» провести прямі переговори з президентом Зеленським. Без жодного попереднього перемир’я.

Тому що інший трек «Трамп - Путін» продовжував існувати паралельно з бажанням нашої країни разом з європейськими партнерами переконати Трампа для отримання 30-денного перемир’я у війні підтримати конструктивний і перспективний підхід Україна+європейські партнери+США проти Росії. Й саме події на треку «Трамп - Путін» виявились для американського лідера більш переконливими.

Після швидкого розпаду уявної коаліції мрії Україна+європейські партнери+США проти Росії й перед Україною у першу чергу, але й також перед нашими європейськими союзниками опинились виклики й небезпеки зовсім іншої якості. Їхній аналіз я представлю в наступному матеріалі. 

В чому президент Трамп був точно правий  - так це у тому, що у питанні завершення «гарячої фази» російської війни проти нашої країни поточний тиждень точно матиме величезне значення...

#закінчення війни в Україні 

 

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.