Росія шукає "гарматне м’ясо": що стоїть за заявами Кремля про участь військ КНДР
28 квітня 2025, 21:47
Власник сторінки
історик, юрист
днями офіційні представники країни-окупанта заявили про нібито повне витіснення українських сил із Курської області. Тоді ж вперше офіційно пролунали заяви про участь північнокорейських військ у війні проти України.
В КНДР офіційно визнали, що підрозділи збройних сил країни брали участь «в операції зі звільнення Курської області» за наказом глави держави.
Про це йдеться в повідомленні державного інформаційного агентства Північної Кореї KCNA.
Як зазначено в публікації, підставою відправити війська КНДР воювати в Росію став договір про всеосяжне стратегічне партнерство між Північною Кореєю та Росією.
Нагадаю, днями офіційні представники країни-окупанта заявили про нібито повне витіснення українських сил із Курської області. Тоді ж вперше офіційно пролунали заяви про участь північнокорейських військ у війні проти України.
Начальник генштабу армії країни-окупанта під час доповіді російському диктатору Володимиру Путіну про нібито завершення операції в Курській області наголосив про безпосередню участь військовослужбовців з КНДР у бойових діях на території цієї області. Він заявив, що північнокорейські сили «діючи пліч-о-пліч з російськими військовими в Курській області, показали стійкість і героїзм». Своєю чергою представниця російського Міністерства закордонних справ Марія Захарова заявила, що «Росія ніколи не забуде друзів із КНДР».
Те, що російська влада вперше визнала участь військових КНДР у війні проти України, вже давно ні для кого не секрет. По суті заяви Герасимова — це секрет Полішинеля. Варто говорити про те, що Слідчим комітетом Російської Федерації було порушено кілька кримінальних справ з приводу злочинів військовослужбовців КНДР проти громадян Російської Федерації.
Наразі російська сторона активно розглядає можливість залучення військовослужбовців КНДР (Корейської Народно-Демократичної Республіки, Північної Кореї) до бойових дій на території вже окупованих районів України.
Тому визнання Герасимова — це фактично визнання того, що Російська Федерація на цей момент відчуває найгостріший дефіцит людського резерву.
Варто зауважити, що загальний мобілізаційний резерв РФ становить приблизно до 20 млн. Однак, згідно з російським законодавством, провести загальну мобілізацію можна тільки указом президента за умови бойових дій безпосередньо на території Росії. Тому, щоб продовжувати війну проти України, влада проводить приховану мобілізацію.
Одне з основних джерел її поповнення — ув’язнені, яких у РФ на сьогодні близько 600 тис. Перший варіант поповнення особового складу — це за рахунок указу президента про можливість укладення договорів особами, засудженими безпосередньо з Міністерством оборони. У день т. зв. «заколоту» Пригожина Путін підписав указ про можливість укладання контрактів з Міноборони осіб, засуджених за певні злочини. Тобто – зеків. Якщо раніше такий спецконтингент вербував Пригожин та його ПВК, то тепер монополія на це належить винятково державі. Із засуджених осіб у РФ формують так звані ударні батальйони «Шторм-Z». Це тактика, яка була апробована ПВК «Вагнер» під час вербування ув’язнених.
Другий спосіб — примусова мобілізація на тимчасово окупованих територіях України. 19 березня 2022 року ватажок квазіутворення «ДНР» Пушилін вніс зміни до «указу» №30 «Про спеціальні формування». Згідно внесених змін, мобілізації підлягають чоловіки віком від 18 до 65 років, хоча раніше було до 55 років. Повідомляється, що служба проходитиме у спеціальному формуванні т.зв. «МВС ДНР».
Зараз на окупованих територіях Луганської області окремі міста самі місцеві жителі називають «бабьими» — зважаючи на повну відсутність чоловічого населення, відбувається тотальна мобілізація.
Щодо третього варіанту російської мобілізації, то склад окупаційної армії РФ поповнюється завдяки фактичним облавам на жителів середньоазіатських держав, трудових мігрантів на території країни-агресора.
За розрахунками аналітичної служби аудиторсько-консалтингової мережі FinExpertiza, зробленими на підставі даних МВС РФ, 2022 року було зафіксовано 11,8 млн випадків постановки іноземних працівників на міграційний облік. У цю статистику входить як продовження реєстрації тих, хто живе у Росії протягом кількох років, так і первинна постановка на облік.
Наразі по всій неосяжній території РФ відбуваються облави на жителів середньоазіатських держав, так званих трудових мігрантів, яких виловлюють і ставлять перед вибором: або вас депортують назад до Таджикистану, Узбекистану, Киргизстану, або ви підписуєте відповідний указ зі збройними силами Російської Федерації.
На тлі заяв представників офіційного Кремля про те, що наразі немає потреби у проведенні другої хвилі часткової мобілізації, Держдума РФ ухвалила закон про збільшення мобілізаційного резерву за рахунок підвищення граничного віку перебування в запасі. Новий закон підвищує на 5 років всі вікові межі для військовослужбовців запасу і мобілізаційного резерву. Також збільшується граничний вік перебування в мобілізаційному резерві — до 65 років для старших офіцерів і до 60 років для молодших офіцерів. Примітно, що для всіх інших категорій граничний вік перебування в мобілізаційному резерві підняли відразу на 10 років – з 45 до 55 років.
Британська розвідка вважає, що перша хвиля часткової мобілізації та призов до армії в Росії значно посилили дефіцит робочої сили в необоронних галузях і мають негативний вплив на економіку країни-окупанта.
За розрахунками Forbes, нова часткова мобілізація коштуватиме російському бюджету $7,5 млрд та додаткові $3 млрд щомісячно на їх утримання. Що може стати значним обтяженням для російського бюджету. Ймовірно, саме це поки зупиняло Кремль від нової масової мобілізації.
Тому не випадково визнання Герасимова припадає якраз на початок весняного призову. І вже в російських пабліках повідомляють про те, що 160 тисяч громадян Російської Федерації призвати буде дуже проблематично. А я нагадаю: загальний мобілізаційний потенціал країни-окупанта — це близько 20 мільйонів. І, погодьтеся, цифри несумірні. Якщо з 20 млн громадян Російської Федерації не можуть призвати 160 тисяч, то тоді постає питання, а де ж брати так зване гарматне м’ясо? І тоді на порядок денний виходить північнокорейський контингент. Саме з цим, на мій погляд, і пов’язана поява подібних інсинуацій з боку Герасимова.
Аналіз російських пабліків дозволяє говорити про те, що на сьогодні російська сторона активно розглядає можливість залучення військовослужбовців КНДР до бойових дій на території вже окупованих районів України.
Тривають дискусії з приводу юридичної частини можливого використання військовослужбовців КНДР у бойових діях на території України, на окупованих територіях Луганської та Донецької області. Всі шукають юридичні колізії, чи можливо, згідно з договором про військово-технічне співробітництво між Російською Федерацією і КНДР, використовувати військовослужбовців даної країни в бойових діях на, як вони кажуть, нових територіях. На мою думку, останні заяви Герасимова пов’язані саме з цим. Це зондування ґрунту і настроїв. Подивитися на реакцію світової спільноти на подібні заяви та можливість масштабування театру бойових дій і війни в Україні завдяки військовослужбовцям третіх країн.
У Державному департаменті США висловили «занепокоєння» і заявили, що військова підтримка РФ зі стороні Північної Кореї повинна припинитись. В електронному листі речник відомства заявив, що «військове розгортання Північної Кореї в Росії і будь-яка підтримка, що надається Російською Федерацією (Північній Кореї) натомість, повинні припинитися».
Нагадаю, за даними Генштабу ЗСУ, від початку проведення Курської операції Росія втратила в операційній зоні угруповання військ «Курськ» понад 62 тисячі осіб, також було знешкоджено понад 4,5 тисячі військових КНДР.
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.