Духовний погляд на ситуацію навколо санкцій проти Порошенка

18 лютого 2025, 21:23
Власник сторінки
Ієрей-настоятель Української громади в діасорі
0
Духовний погляд на ситуацію навколо санкцій проти Порошенка

Українське суспільство вкотре переживає політичну кризу, і знову ми бачимо протистояння між лідерами, яке розділяє людей на табори.

В ситуації із санкціями проти Петра Порошенка та напругою між ним і Володимиром Зеленським я не говоритиму як політичний аналітик, бо не маю такого покликання. Але як священник, я не можу оминути ці події, адже вони зачіпають найважливіше – моральний і духовний стан нашого суспільства.

Політика та християнська етика

У будь-якому протистоянні насамперед страждає правда. У політичному світі правда часто стає інструментом, який використовують для досягнення цілей. Проте з християнської точки зору, правда – це не те, що можна змінювати залежно від обставин. Христос каже: «І пізнаєте правду, і правда визволить вас» (Ін. 8:32).

Чи не є ця ситуація ще одним випробуванням для нас, християн, які мають зберігати тверезість думки та не піддаватися маніпуляціям? Нам слід пам’ятати, що істина не вимірюється політичними рейтингами, і будь-яке судження має ґрунтуватися не на емоціях, а на фактах і справедливості.

Чи не перетворюємо ми боротьбу на ворожнечу?

Біблія чітко вчить нас уникати ворожнечі. У Посланні до Римлян сказано: «Якщо можливо, наскільки це залежить від вас, живіть у мирі з усіма людьми» (Рим. 12:18). Політичні конфлікти часто розпалюють ненависть між людьми, навіть між тими, хто ще вчора був єдиним народом.

Наслідком цього може стати ще більший поділ у суспільстві, який послаблює нас у найважчий момент нашої історії. Тому важливо не забувати: якими б не були політичні баталії, ми залишаємось братами і сестрами у Христі.

Сменяемость власти как достижение Украины

Якщо подивитися на історію пострадянського простору, можна помітити, що в багатьох республіках колишнього СРСР влада стала практично незмінною. Президенти перебували на посадах десятиліттями, передавали владу своїм наступникам чи формували системи, у яких опозиція існувала лише формально.

Україна ж пішла іншим шляхом. Незважаючи на кризи, Майдани та суперечливі вибори, в нашій країні відбувається реальна зміна влади. Народ щоразу має можливість обирати нового лідера, і ця традиція вже стала важливим маркером демократії.

Однак ситуація з санкціями проти Порошенка створює прецедент. Так, в історії України були політичні переслідування, але якщо не брати до уваги Віктора Януковича, який утік після Революції Гідності, то колишніх президентів у нас не притягували до відповідальності за політичними мотивами. Це не означає, що президенти мають бути недоторканними, але питання правосуддя має бути рівним для всіх, а не вибірковим.

Вибірковість справедливості

Найбільший виклик для України сьогодні – це боротьба з корупцією та олігархами. Але чи може бути справедливою боротьба, якщо вона вибіркова? Якщо одних карають, а інших – ні? Християнська мораль вчить нас, що істина має бути однаковою для всіх: «Не буде двох мір і двох ваг, але вага і міра справедлива буде у вас» (Лев. 19:36).

Коли правосуддя застосовується лише до вибраних осіб, це викликає питання не лише юридичного характеру, але й морального. Якщо влада бореться з олігархами – це добре. Але якщо боротьба йде лише проти одних, тоді виникає питання: це справедливість чи політичний розрахунок?

Священник – не політик, але його голос має значення

Я не можу оцінювати правомірність санкцій чи робити політичні прогнози. Але я можу закликати до мудрості та розважливості. Як би не розвивалися події, кожен із нас має залишатися християнином не лише у храмі, а й у своєму мисленні, вчинках і словах.

  • Чи не дозволяємо ми політиці посіяти в нас злобу та нетерпимість?
  • Чи не забуваємо ми, що наші вороги – це не люди, а гріх, брехня та розділення?
  • Чи не стаємо ми заручниками чужих амбіцій, втрачаючи власну духовну рівновагу?

Чого нас вчить ця ситуація?

Можливо, Господь знову дає нам нагадування: «Кожне царство, що розділилося саме в собі, спустошиться» (Мт. 12:25). Україна не може дозволити собі ще більше розділення.

Церква завжди стоїть над політикою, але вона не може бути байдужою до долі свого народу. Тому мій заклик до всіх – не впадати у ненависть, шукати істину, не ставати суддями там, де бракує повної картини, і перш за все пам’ятати, що наш справжній суддя – це Господь.

Якою б не була правда у цьому конфлікті, вона має бути знайдена чесним шляхом. Але ще важливіше – не втратити те, що нас об’єднує, бо тільки у єдності наша сила.

Благословення для України

Нехай Господь благословить Україну мудрістю та справедливістю. Нехай наша земля буде міцною у вірі, єдності та братерстві, а не розділена суперечками.

Молюся, щоб Божа правда перемагала у серцях усіх, хто приймає важливі рішення. Щоб кожен, хто має владу, нею не зловживав, а служив своєму народові у смиренні та любові.

Нехай Господь захистить нашу країну від несправедливості, внутрішнього розбрату та зла. Нехай запанує мир – не тільки на полі бою, а й у наших душах.

Нехай справедливість буде рівною для всіх, а не вибірковою. І нехай Господь дасть Україні силу пройти ці випробування, не втративши гідності, честі та віри.

Благословення Господнє на вас, дорогі брати і сестри, і на всю нашу рідну Україну!

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
ТЕГИ: санкции,Петр Порошенко,Володимир Зеленський
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.