Хто може стояти за санкціями проти журналістки Крюкової?

01 лютого 2025, 12:53
Власник сторінки
експерт, політолог
0
Хто може стояти за санкціями проти журналістки Крюкової?

Пару днів тому журналістка Світлана Крюкова, яка 19 січня потрапила в санкційний список РНБО, написала, що санкції проти неї «мають конкретного бенефіціара, конкретне лобі та конкретний «лічняк».

І ті, хто підтримав це рішення, про це чудово обізнані». 

Цього бенефіціара вона пообіцяла обов’язково знайти. Поки анонсований нею процес пошуку триває, з’явилась цікава, але неофіційна інформація, що за включенням Крюкової до санкційного списку міг стояти власник Укрбуду Микитась.

Про все по порядку. Як досвідчена економічна журналістка Крюкова до того як почала працювати у досить одіозному виданні «Страна.UA», вміла глибоко влізти в тему і підготувати дійсно непогані розслідування. Знаю точно, тому що в 10-11 роках працювали разом в «Експерті.Україна» поруч – я редактором відділу (там це назвалось напрям) «Політика», вона – редактором напряму «Економічна політика». 

До того часу ми працювали в конкуруючих конторах – щоденних ділових газетах. Так - були часи, коли на одну Україну були цілих три (!) щоденних (!!) ділових газети. То ж я був заступником головного редактора однієї із них - газети «Дело», а Світлана працювала спецкором у виданні «Экономические известия». Й роботу конкурентів ми вивчали постійно й уважно. 

Тоді вона так само занурювалася у конфлікти і почувалась там як риба у воді. Цілком можливо, що ці її якості й стали одним із вагомих факторів того, що її два тижні тому таки «наздогнали». 

На цю думку навела вчорашня розмова з одним із наших спільних з нею колег по «Експерту.Україна». Він спілкується з декількома впливовими чиновниками на Банковій і консультується в них з приводу деяких питань, які стосується внутрішньої політики.

Обговорили з ним й введення санкцій проти нашої колишньої колеги Крюкової. Причому я послався на інформацію нардепа Олексія Гончаренко, який повідомив, що на внесенні Крюкової до санкційних наполіг радник президента Дмитро Литвин. При цьому Гончаренко – цілком у дусі Крюкової, до речі – пожартував, що «на додачу до суду Лінча в нас зʼявився суд Літвінча».

Але мій співрозмовник заперечив. Сказав, що Литвин - людина, звичайно, впливова, але, за його інформацією від можновладців, кандидатуру Крюкової в санкційний список лобіював екснардеп і власник столичної будівельної компанії Укрбуд Максим Микитась. 

Ось як виглядають мотиви, як їх виклав мій співрозмовник з посиланням на джерела на Банковій. Тут краще обійтися без коментарів. 

«Все пояснюється шлейфом старого рейдерського конфлікту за активи будівельної компанії Укрбуд, коли Світлана Крюкова, на переконання Микитася, ативно підтримувала саму ту сторону, яка атакувала Микитася. Йдеться про Федотенкова, російського ресторатора, який «віджимав» у Микитася активи його компанії. Звинувачений у рейдерстві Укрбуду і держзраді через фінансування російської агресії цей власник мереж ресторанів зараз переховується у Відні. І знаходиться у розшуку. 

Микитась старого не забув. І продовжує «вибивати» один за одним причетних тоді до атаки на нього. Світлану він вважав головною у інформаційному забезпеченні рейдерської атаки з боку її давнього симпатика і замовника Федотенкова. Звідси і мотив.

Адже за даними Микитася, це саме Крюкова тривалий час з 2019 року провадила інформаційне забезпечення інтересів Федотенкова, у тому числі і під час «віджимання» останнім Укрбуду в Микитася. 

По-друге, що вона була активною участницею тривалого інформаційного цькування бізнесмена і його родини під час перебування Микитася в СІЗО. Причому, ці атаки безпосередньо на його родину і дружину підприємець, очевидно, не пробачив – можливо, це і стало тригером для нього. 

Діяв він через свої канали і зв’язки. А у грудні це поєдналось із «сигналами» від Лаченкова і Стерненко, які мають контакт з ОП через радників президента і були невдоволені «клюванням» з боку Крюкової. Тож процес від Микитася пішов швидше і вилився у включення до санкційного списку».

Ось такий інсайд. Інформація від нашого колишнього з Крюковою колеги, звичайно, цікава. Але на сьогодні вона де-факто є просто неофіційною версією. Й ще одним із можливих пояснень поруч із версією Олексія Гончаренко.

Питання залишаються відкритими: чи насправді історія із санкціями проти Крюкової - бумеранг старої столичної історії з рейдерством Укрбуду і є черговим «привітом» від Микитася всім причетним до дерибану Укрбуду? І якщо це дійсно так, то тоді який вплив він має зараз на вироблення політики у Києві?..

У підсумку зауважу, що у випадку санкцій проти Крюкової завдання швидко визначити їхнього «конкретного бенефіціара, конкретне лобі та конкретний «лічняк» вочевидь ускладнюється великим переліком конфліктів у творчому спадку Світлани. Бо, як вона справедливо написала у себе в ФБ після введення санкцій: «У мене в житті було багато різних воєн, я постійно з кимось спарингуюсь і вважаю себе людиною досить аварійною». 

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.