Політика vs економіка: що заважає США визнати РФ країною-терористом

14 грудня 2022, 10:53
Власник сторінки
історик, юрист
0
15
Політика vs економіка: що заважає США визнати РФ країною-терористом

На жаль, деякі галузі Сполучених Штатів зав’язані на росії. Зокрема, на сировині. Крім того, є багато інших нюансів, які унеможливлюють більш радикальні кроки щодо російської федерації.

Сполучені Штати Америки найближчим часом навряд чи оголосять Російську Федерацію країною-терористом. 

Навіть, не зважаючи на заяви представника Державного департаменту США про те, що з’являється все більше свідчень про злочини росії в Україні. Мовиться про навмисні та невиборчі напади на громадянське населення й елементи громадянської інфраструктури. 

Справа утім, що є низка причин, які, на мою думку, суттєво впливають на ухвалення цього питання. Ухвалення такого рішення щодо рф потягне не лише обмеження в банківсько-фінансовій структурі, але й у торгово-економічній. 

На жаль, деякі галузі Сполучених Штатів зав’язані на росії. Зокрема, на сировині. Крім того, є багато інших нюансів, які унеможливлюють більш радикальні кроки щодо російської федерації. 

Якщо буде ухвалене відповідне рішення, то мають бути виконані наступні кроки. У першу чергу — безпрецедентні санкції щодо росії. Це — і відключення від SWIFT, і блокування банківських активів, і, головне, — унеможливлення будь-яких торгових стосунків з російською федерацією. 

На думку посла США в НАТО Джуліанн Сміт, наразі такі рішення непотрібні. Більше того, вони можуть бути контрпродуктивними в тому плані, що це може зашкодити можливості американської сторони привозити гуманітарну допомогу Україні, або вивозити певну кількість зерна з України. 

Наразі, за її словами, Сполучені Штати зосереджені на тому, щоб із європейськими партнерами та союзниками працювати над санкціями, щоб збільшувати тиск на Путіна та його уряд. Крім того, тиснути на економіку та фактично забороняти російському війську просуватись і створювати нові спроможності в цій війні. 

Утім, за словами міністра закордонних справ Литви Габріелюса Ландсбергіса, погодження низки рішень країн ЄС щодо України та війни "буксує" через розбіжності позицій. Але є сподівання, що їх вдасться подолати. 

Нагадаю, Парламентська асамблея НАТО 21 листопада визнала російську федерацію країною-терористом. Наслідками цього рішення має стати посилення міжнародних санкцій проти неї. Насамперед — секторальних, які повинні вдарити по промисловості країни-окупанта. 

23 листопада Європарламент під час голосування у середу підтримав резолюцію про визнання Росії державою-спонсором тероризму. 

Президент України Володимир Зеленський закликав країни НАТО підтримати вступ України до Європейського Союзу та Північноатлантичного Альянсу. При цьому він наголосив на важливості такого рішення для українців.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.