Донецький напрямок залишається пріоритетним для окупантів: безуспішно атакують н

10 вересня 2022, 15:19
Власник сторінки
історик, юрист
0
11
Донецький напрямок залишається пріоритетним для окупантів: безуспішно атакують н

Отже, в пріоритеті російського угрупування залишається саме Донецький напрямок. Тому тривають посилені бої по всіх напрямках: Мар’їнка, Авдіївка, Бахмут, Краматарск, Сіверськ, Соледар.

На тлі контрнаступу ЗСУ на Харківщині й Херсонщині російські окупанти активізували атаки на Донецькому фронті: кількість напрямків штурму збільшилась з 3 до 10.
Поки увага українців прикута до подій на півдні та Харківщині, Донецький напрямок залишається в пріоритеті у російських загарбників. Адже саме неспроможність армії рф вийти на адмінкордони Донбасу означатиме тотальний провал цілей так званої "спецоперації".
Зазначу, що станніми днями в ЗМІ та телеграм-каналах можна прочитати, що росіяни почали перекидати війська зі східних відтинку фронту на південь України. Відповідно, просувається думка, що оголюється східні фронти і відкривається прекрасне вікно можливостей для ЗСУ на Донбасі.
Такі меседжі – елемент ІПсО. Ніхто зі східного фронту не відводить військ, навпаки. На Донецькому напрямку з’явилося декілька нових напрямків атак росіян. Якщо раніше їх було 3, то зараз до 10. Тобто, вони вкидають дезу, що ми відвели свої війська зі сходу, зосереджуємось на півдні. Ні, це не відповідає дійсності.
Нагадаю, що 27 квітня міністр оборони рф Шойгу заявив про другий етап спецоперації – вихід на адміністративні кордони Донецької і Луганської області. Проте, якщо з Луганською областю у них умовно вдалось реалізувати сценарій, мовиться про повну окупацію області, то 45% Донецької області все ще контролюють ЗСУ.
Відповідно, якщо вони будуть говорити про посилення позицій на півдні, то стає питання невиконання оперативного плану російського командування на сході. А це, в першу чергу навіть не військова поразка росіян, бо фактично вони визнають факт поразки. Це- політична поразка. Вони не зможуть продати цей момент внутрішньому споживачеві. Бо тоді прийдеться вийти на загал і сказати: на сході ми не змогли пройти, бо є опір ЗСУ, почався контрнаступ, тому ми будемо наступати на півдні. А це по суті було б визнанням неспроможності їхніх збройних сил на виконання поставлених завдань.
Отже, в пріоритеті російського угрупування залишається саме Донецький напрямок. Тому тривають посилені бої по всіх напрямках: Мар’їнка, Авдіївка, Бахмут, Краматарск, Сіверськ, Соледар. 
Підрозділи Сил оборони утримують займані позиції та не допускають просування ворога. Українські військові успішно відбили атаки противника в районах населених пунктів Соледар, Авдіївки, Первомайського, Невельське, Мар’їнка та Григорівка.
Так, за даними Генштабу ЗСУ, противник продовжував вогневе ураження по військових та цивільних об’єктах України:
на Слов’янському напрямку – біля Долини, Краснопілля, Слов’янська та Микільського;
на Краматорському напрямку – в районах населених пунктів Богородичне, Новомиколаївка,
Серебрянка, Сіверськ, Верхньокам’янське, Івано-Дар’ївка, Спірне, Роздолівка та Григорівка;
на Бахмутському напрямку – поблизу Яковлівки, Соледара, Бахмутського, Бахмута, Веселої Долини, Зайцевого, Нью-Йорка та Веселого;
на Авдіївському напрямку – в районах Кам’янки, Авдіївки, Первомайського, Водяного та Опитного;
на Новопавлівському напрямку – біля Мар’їнки, Парасковіївки, Новомихайлівки, Великої Новосілки, Новоукраїнки, Пречистівки та Микільського.
Щоб проводити наступальні дії на стількох напрямках потрібно мати військовий контингент, який буде переважати 1 до 3 сили, які знаходяться в активній обороні. Якщо такого резерву немає, то про жодний наступ не йдеться. Натомість, ми бачимо активізацію військових дій.

Нагадаю, з початку повномасштабного вторгнення рф в Україну окупаційні війська втратили понад 51 тисячу військових, а також позбулися близько 2120 танків.


Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.