Путін і Сі в чотири руки грають проти США «в чапаєва»

29 липня 2022, 13:02
Власник сторінки
експерт, політолог
0
Путін і Сі в чотири руки грають проти США «в чапаєва»

Америка шостий місяць в Україні не може із необхідною суворістю покарати Росію за руйнування світового порядку = Китай приймає естафету від РФ і забороняє керівникам США відвідувати Тайвань.

Велика шахівниця геополітики як і природа не терпить порожнечі.

Отже, що маємо? Один великий гравець з девіантною поведінкою нахабно порушує, вщент руйнує всі правила і норми гри. Саме це зробила  РФ в Україні у лютому цього року. А противник цього гравця   - США, світова надпотуга №1, не здатен швидко і максимально суворо покарати порушника. Покарати так, щоб більше ніхто на подібне не насмілювався.  

І раз такого покарання немає - вакуум відсутності безжальної кари за спробу влаштувати «гру в чапаєва» на світовій шахівниці заповнюють однодумці російського любителя пограти «в чапаєва». В першу чергу – головний стратегічний конкурент США Китай.

Зрозуміло ж було від самого початку війни в Україні, що за всіма подіями цієї війни надзвичайно прискіпливо дивляться гравці об обидва боки Тайванської протоки – Китай і Тайвань. Бо від підсумків вирішення української кризи дуже залежить перебіг подій довкола спроб Китаю взяти під контроль Тайвань.

На результати спроб США та їхніх союзників дати відсіч Росії в Україні в принципі можна дивитися як на стакан, який наполовину заповнений водою. Наша країна, США та інші наші західні союзники констатують, що стакан наполовину заповнений – ворога вдалося спинити, вдалося виграти перший етап війни, відігнати росіян від столиці і з території трьох північних областей, не дати захопити весь Донбас тощо.

Але противники Сполучених Штатів акцентують увагу на тієї половині, яка порожня. І щоб закріпити подібний погляд, Москва готується приєднати захоплені українські території до РФ.  Саме 11 вересня, у знакову для американців дату Путін збирається сповістити світ про свою перемогу у війні з США в Україні. І заявити: так, Росія відкрито кинула виклик Сполученим Штатам в Україні. І перемогла – вона у порушення всіх правил попри спротив США спочатку захопила тут нові території, а тепер й офіційно включає їх до складу своєї країни. 

Ця «молодецька удаль» Путіна надихає і його партнера Сі. Коли стало відомо про плани спікера Палати представників США Ненсі Пелосі відвідати у серпні Тайвань (якщо візит відбудеться, то це буде перша поїздка спікера Палати представників на острів з 1997 року) Китай непублічно зробив рішучі попередження адміністрації президента США.

Джерела газети The Financial Times заявили, що попередження «були значно сильнішими за попередні погрози», озвучені Пекіном. Цього разу там припустили можливу військову відповідь. «Військові можуть спробувати заблокувати Пелосі висадку на Тайвані або вжити інших заходів, щоб перешкодити її візиту, наприклад, використовувати винищувачі для перехоплення військового американського літака, на якому вона буде», — пише видання. А сама Пелосі казала, що американські військові побоюються, що Китай може збити літак із нею над Тайванем. 

Вчора, 28 липня, під час двогодинної телефонної розмови президент КНР Сі Цзіньпін вже публічно застеріг президента США Джо Байдена від «гри з вогнем» через спробу організувати поїздку Ненсі Пелосі в Тайвань: «Китай рішуче виступає проти сепаратистських кроків до «незалежності Тайваню» та втручання зовнішніх сил і ніколи не дозволяє силам, що виступають за «незалежність Тайваню» проявлятися у будь-якій формі.  Ті, хто грається з вогнем, загинуть від нього. Є надія, що США чітко це розуміють. США повинні дотримуватися принципу єдиного Китаю».

Це вже друге серйозне загострення навколо Тайваню за останні місяці. Перед цим криза виникла наприкінці травня, коли президент Байден пообіцяв надати Тайваню військову допомогу у разі, якщо Китай здійснить проти нього озброєну агресію. Тоді ж Байден сам пов’язав можливі спроби Китаю захопити Тайвань із покаранням Путіна за агресію проти нашої країни. За словами президента США, китайське вторгнення в Тайвань «викликало б хаос у всьому регіоні і стало б дією, аналогічною тому, що відбувається в Україні. Тому як сигнал Китаю «важливо, щоб Путін заплатив ціну за варварство в Україні».

На жаль, за минулі два місяця Путін не заплатив необхідну ціну за війну проти нашої країни. Бо з того часу росіяни не тільки не звільнили захоплені території, а й захопили нові – у Луганській області. А тепер йдуть ще далі - готуються анексувати загарбані території.

Байден, безумовно, був правий у тому, що результат, який Путін отримає в Україні, стане сигналом для Китаю. Ось тільки, на превеликий жаль, сигнал надходить зовсім не про руйнівні наслідки для країни-агресора і такі ж наслідки для її керманича й ініциатора війни Путіна особисто. Китай з цього сигналу й робить власні висновки, які оказують вплив на перебіг триваючей Третьої світової війни.

#перебіг Третьої світової 

 

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.