Ієрархи ПЦУ закликали УПЦ МП до діалогу, але з умовою, що вони не будуть ставити

15 июля 2022, 09:40
Владелец страницы
0
18
Ієрархи ПЦУ закликали УПЦ МП до діалогу, але з умовою, що вони не будуть ставити

Про це розповів Предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній в інтерв’ю НВ.

В ПЦУ переконані, що УПЦ МП погодиться на діалог, особливо коли москва почне на них ще більше тиснути. “Ми закликали до діалогу, але з умовою, що вони не будуть ставити ультиматумів, бо сам діалог передбачає, що треба починати з чистого аркуша. …

Ієрархи ПЦУ закликали УПЦ МП до діалогу, але з умовою, що вони не будуть ставити ультиматумів.

Про це розповів Предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній в інтерв’ю НВ.

Він переконаний, що УПЦ МП погодиться на діалог, особливо коли москва почне на них ще більше тиснути.

“Ми закликали до діалогу, але з умовою, що вони не будуть ставити ультиматумів, бо сам діалог передбачає, що треба починати з чистого аркуша. З їх боку є бажаючі цього діалогу. Є архієреї, є духовенство, з якими ми підтримуємо контакт, і я вірю, що у майбутньому це переросте у щось більше. Ми зуміємо розпочати діалог, особливо коли москва почне на них ще більше тиснути.

Ми вже бачимо шантаж з боку РПЦ, коли вони забрали кримські єпархії від УПЦ, створивши там кримську митрополію на чолі з митрополитом Лазарем, а він досі – член священного Синоду УПЦ МП. Це чіткий знак до УПЦ, що вони не повинні віддалятися. Бо якщо вони будуть віддалятися, то далі будуть анексовані донецькі та луганські єпархії, а також єпархії нещодавно окупованих територій. Так, ми бачимо боротьбу сил в УПЦ, більшість церкви виступає за відокремлення від РПЦ, але все ж таки залишається меншість, яка прагне залишатися частиною РПЦ, і вона активна”, – наголосив Предстотяель ПЦУ.
Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.