Ієрархи ПЦУ закликали УПЦ МП до діалогу, але з умовою, що вони не будуть ставити

15 липня 2022, 09:40
Власник сторінки
0
31
Ієрархи ПЦУ закликали УПЦ МП до діалогу, але з умовою, що вони не будуть ставити

Про це розповів Предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній в інтерв’ю НВ.

В ПЦУ переконані, що УПЦ МП погодиться на діалог, особливо коли москва почне на них ще більше тиснути. “Ми закликали до діалогу, але з умовою, що вони не будуть ставити ультиматумів, бо сам діалог передбачає, що треба починати з чистого аркуша. …

Ієрархи ПЦУ закликали УПЦ МП до діалогу, але з умовою, що вони не будуть ставити ультиматумів.

Про це розповів Предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній в інтерв’ю НВ.

Він переконаний, що УПЦ МП погодиться на діалог, особливо коли москва почне на них ще більше тиснути.

“Ми закликали до діалогу, але з умовою, що вони не будуть ставити ультиматумів, бо сам діалог передбачає, що треба починати з чистого аркуша. З їх боку є бажаючі цього діалогу. Є архієреї, є духовенство, з якими ми підтримуємо контакт, і я вірю, що у майбутньому це переросте у щось більше. Ми зуміємо розпочати діалог, особливо коли москва почне на них ще більше тиснути.

Ми вже бачимо шантаж з боку РПЦ, коли вони забрали кримські єпархії від УПЦ, створивши там кримську митрополію на чолі з митрополитом Лазарем, а він досі – член священного Синоду УПЦ МП. Це чіткий знак до УПЦ, що вони не повинні віддалятися. Бо якщо вони будуть віддалятися, то далі будуть анексовані донецькі та луганські єпархії, а також єпархії нещодавно окупованих територій. Так, ми бачимо боротьбу сил в УПЦ, більшість церкви виступає за відокремлення від РПЦ, але все ж таки залишається меншість, яка прагне залишатися частиною РПЦ, і вона активна”, – наголосив Предстотяель ПЦУ.
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.