«Північне» шампанське без газу

10 вересня 2021, 14:50
Власник сторінки
эксперт, политолог
0
116

Саме сьогодні з остаточної добудовою газопроводу «Північний потік-2» розпочинається другий тайм у «гибрідній» битві - навколо того, чи запрацює цей газопровід.

Газопровід «Північний потік-2» (ПП-2) добудований. Повністю. Про це радісно сьогодні повідомив керівник «Газпрому» Олексій Міллер. 100% у Кремлі сьогодні відкорковують шампанське. На ознаку завершення одного із улюблених мегапроектів президента Путіна.

Одначе шампанське поки пити ще зарано.

Хоча минулого тижня Міллер навіть фантазував, що поставки газу по ПП-2 можуть початися ще цього року, насправді Росія виграла лише битву за добудову ПП-2. Але не виграла війну за те, щоб запустити по ньому газ в обхід України вже найближчого майбутнього.

Для початку поставок палива по цій трубі Кремлю (чиєю зброєю у «гібридній» війні проти України і ЄС виступає «Газпром» з його ПП-2) треба ще подолати три дуже серйозні перешкоди.

Всі вони знаходяться у Європі.

Перша – треба буде отримати сертифікацію оператора ПП-2. Дочка  «Газпрома» Nord Stream 2 AG в червні цього року подала заявку у Федеральне агентство з мереж Німеччини (Bundesnetzagentur). І просить визнати її «незалежним оператором транспортної системи».

Рішення поки немає. Якщо «газпромівському» філіалу вдасться отримати ярлик «незалежної» компанії, лише після того розпочнеться розгляд її заявки сертифікація в якості оператора саме ПП-2. Чотири місяця на розгляд в Bundesnetzagentur, потім ще до чотирьох – у Єврокомісії. Отже маємо вісім місяців, відлік яких почнеться після того, як Nord Stream 2 AG подасть всі необхідні документи. А коли вони будуть надані і чи станеться взагалі – невідомо…

Друга перешкода – необхідність газопроводу пройти технічну характеристику. Як повідомляє Deutsche Welle, цю сертифікацію проводять незалежні експерти, яких призначає Гірське управління німецького міста Штральзунд. І саме воно буде вирішувати, чи давати дозвіл на введення в експлуатацію. Тут теж у Москви є великі проблеми.

І нарешті третя перешкода – судячи по даним досліджень, після виборів 26 вересня в Німеччині буде сформована інша правляча коаліція. Новий уряд і новий міністр енергетики можуть мати зовсім не такий погляд на «Північний потік – 2», як кабінет Ангели Меркель.

 Звичайно, і Україна, і Польща також не будуть стояти осторонь від процесу. І будуть й надалі у міру своїх можливостей намагатися зірвати запуск ПП-2. 

Фактично саме сьогодні з остаточної добудовою ПП-2 починається другий тайм у битві навколо того, чи запрацює цей газопровід. 

Тут є багато змінних, які складно всі передбачити. Але одне можна впевнено констатувати вже зараз: Путін, для якого цей газопровід над-важливий  у його «гібридній» війні проти України і ЄС, буде й надалі з енергією танка тиснути для того, щоб запустити по ньому газ. 

І щоб не дати йому запустити цю газову зборю – потрібно будуть інші прийоми крім затягування часу за допомогою європейських бюрократичних процедур. Прийоми як вже відомі, так і нові - «гібридні».  Бо інакше у «гібридній» війні не перемогти. Там більш такого сильного та досвідченого ворога як путінська Росія. 

 

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.