Православна церква України працює над відновленням церковних традицій

08 вересня 2021, 19:58
Власник сторінки
0
60

ПЦУ повертає ті традиції, що колись були забрані з Києва Росією.

Наразі богослужбовий спів, зовнішній вигляд ієрархів тощо базуються на «московській традиції». Проте не все базується. Чому? Якщо говорити про російську традицію, то це певною мірою є українська традиція, яка була забрана свого часу з Києва.

Якщо говорити про російські традиції, то треба знати ще й історію, що це свого часу були вкрадені українські добрі традиції. Зараз у ПЦУ працюють над тим, щоб уніфікувати спів.Є фахівці, які займаються розробкою богослужбових книг, щоб все уніфікувати. Але на це потрібен час.

Це стосується і богослужбового одягу. Більшість духовенства все ж таки поступово самостійно змінює. Їх ніхто не примушує. Бо силою ніколи не прищепиш любов до чогось. І священнослужителі повинні поступово самостійно прийти до усвідомлення. І цей процес досить інтенсивно зараз розвивається. Потрібен тільки час.

З часом українська церква буде більше змінюватися, реформуватися і робити все задля того, щоб бути духовно корисною кожному українцеві.

У Російській православній церкві, яка тривалий час існувала в розколі зі світовим православ’ям, значна частина богослужбових практик віддалилася від первісних грецьких. Коли в 17-му столітті в РПЦ почали повертати традиції грецького зразка, їх запозичали в Київської митрополії Вселенського патріархату, де старі церковні практики були збережені. Коли РПЦ самочинно перепідпорядкувала собі Київську митрополію, на території Росії і України діяла єдина церковна організація і спільні богослужбові практики; при цьому деякі з таких практик української церкви були фактично втрачені.
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.