Справжня сутність РПЦ

07 серпня 2021, 16:42
Власник сторінки
0
90

.

«Розкольники», «безбожники» – волають на адресу ієрархів Православної церкви України (ПЦУ) священики Російської православної церкви (РПЦ) і розповідають про «єдину церкву», яка походить з доби Київської Русі та нібито об’єднує Росію, Україну та Білорусь. Українські ж священнослужителі наголошують: на сьогодні, Росія продовжує спотворювати історію Православної церкви України, щоб зберегти свій вплив на українську владу, суспільство і релігійні інституції. Фактично, ідеться про чергові спроби Кремля через підпорядковану їй РПЦ «привласнити» історію та духовне коріння Українського православ’я.

Можна стверджувати, що здавна Російська імперія, а по тому СРСР намагався «вкрасти», чи то «приватизувати» не лише історію української церкви, а й історію України у цілому. Якщо глянути на наше сьогодення, то побачимо наслідки цього. Якщо ми подивимось на тих людей, котрі дотепер, не зважаючи на те, що ПЦУ отримала Томос, визнані Вселенським патріархом і є незалежною автокефальною церквою, – ці люди у повній мірі є залежними від впливів з Москви, чимало українців дотепер вірять лише тому, що говорить ієрарх Московської церкви, який, між іншим, не є вільним у своїх міркуваннях. Варто зазначити, що імперський вплив має свої витоки з, сказати б, початкових часів, але його наслідки ми бачимо дотепер.

У 1686 році Київська митрополія вийшла з-під омофору Константинопольського патріарха і потрапила під юрисдикцію Московського патріархату. Це були початки церковного поневолення, бо ж майже сто років після цього українське духовенство боролось за свої права. І тільки тепер Українська церква стала самостійною, але боротьба не закінчується, поки вплив РПЦ в Україні залишається значним.

Сподіваємось, наступною нанесе удар по РПЦ і стане самостійною церква Білорусі. Цим вже занепокоїлись в РПЦ та лунають звинувачення у політизованості цих рухів, вказуючи на Український досвід.

Говорячи про політизованість церкви РПЦ забуває, що вона не тільки заполітизована, а є частиною державного апарату, тобто діє в інтересах РФ, а духовний сторона вже давно відійшла на другий план, якщо така була.
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.