Про постановочний характер візиту Зеленського в Золоте і таємницю розведення сил

01 листопада 2019, 18:53
Власник сторінки
0
38
Про постановочний характер візиту Зеленського в Золоте і таємницю розведення сил

резонансний візит Володимира Зеленського в Золоте був інформаційно-психологічною операцією з метою дискредитації політичних опонентів, які не змогли прорахувати подібні кроки чинної влади.

26 жовтня президент Володимир Зеленський відвідав село Золоте-4, де раніше була досягнута домовленість про розведення військ. Під час розмови президента обурило запитання одного з добровольців про можливу зустріч із ветеранами щодо протестів "Ні капітуляції!" Зеленський сказав, що військові-добровольці не мають права висувати президенту будь-які ультиматуми. Також він зазначив, що йому байдуже, із ким підписувати перемир'я, а головне – повернути території і припинити війну, у якій гинуть люди.

На мою думку, візит президента Зеленського в Золоте та емоційне спілкування є добре спланованою "театральною постановкою" влади, про що свідчить низка факторів. По-перше, зверніть увагу на той факт, що главу держави супроводжував заступник голови Нацполіції Вадим Троян, а присутні на відео добровольці є його ветеранами-побратимами з полку "Азов".

По-друге, я переконаний, що таким відеосюжетом Банкова намагається підвищити суб'єктність Зеленського, продемонструвати, що він здатний працювати з ветеранським середовищем, може приїздити на передову і спілкуватися навіть з озброєними людьми. На користь цієї версії свідчить і той факт, що Управління державної охорони всупереч інструкціям допустило озброєних людей до президента.

Наступне, на що я звернув увагу, – це маніпуляції з подачею інформації про візит Зеленського на передову і нещодавня жорстка заява Конгресу США щодо полку "Азов".

Спочатку з'явилося порізане відео, де Зеленський емоційно спілкується з ветеранами АТО. Це був умисний, контрольований витік інформації, аби спровокувати медійну емоційну реакцію суспільства. А пізніше з'явилося повне відео, яке дозволяло Офісу президента спростувати заяви політичних опонентів і фактично звинуватити їх у маніпуляціях громадською думкою.

Наразі влада намагається взяти протестні настрої у ветеранському середовищі під свій контроль. І ще один момент – поїздка Зеленського в Золоте майже збіглася в часі із заявою Конгресу США про те, що полк "Азов" є терористичним угрупованням. Якщо ця картинка в Золотому була зроблена для наших західних партнерів, то вона практично вдалася.

Також не виключаю, що відеопостановка в Золотому могла бути зроблена, аби продемонструвати, що в Україні існує певна третя сила, яка перешкоджає процесу розведення сил і верифікації політичної частини Мінських домовленостей.

Якби розведення сил не відбулося, то Зеленський міг би пояснити це не лише обстрілами позицій ЗСУ бойовиками, але й існуванням так званого фактора вулиці. Тобто донести Заходу те, що доносив Київ останні п'ять років, – Україна начебто і готова до імплементації Мінських домовленостей, але настрої в українському суспільстві не дозволяють піти на розведення. Однак розведення почалося. Відбудеться воно чи ні – невідомо. Але сигнальні ракети з обох боків випущені, і процес пішов.

Варто зазначити, що навіть якщо "фактор вулиці" в даному епізоді не планувався, він не випадає із загальної картини – це відео і наявність "вулиці" як третьої сторони повинні були продемонструвати настрої українського суспільства і довести неможливість виконання Мінських угод на практиці. У цьому контексті відео вкладається в загальний "пазл" про два способи завершення війни: або побудовою "стіни" на лінії розмежування, або силовим збройним шляхом. На користь цієї версії свідчать заява Леоніда Кучми про те, що Мінські домовленості "мертві", і заява заступника міністра оборони Олександра Поліщука про те, що переговори слід переносити з Мінська в Донецьк і виходити на двосторонній діалог Росії та України.

Ще один цікавий момент, на який звернув увагу, – це розбіжність у заявах представників Національної поліції і штабу ООС. Найперша заява про те, що вся зброя із Золотого вивезена, а добровольці перебувають на цій території незаконно. Пізніше Вадим Троян заявив, що правоохоронці не будуть проводити жодних силових акцій стосовно добровольців, а якщо це станеться, він піде у відставку.

Також пролунали суперечливі заяви щодо вивозу зброї. Якщо в перших повідомленнях офіційних осіб ішлося про те, що зброя була вивезена в присутності поліції, то пізніше ветерани полку "Азов" заявили про те, що частина зброї залишилася або передана на зберігання побратимам. До речі, не випадковим є і сьогоднішній візит Авакова до Маріуполя на базу полку "Азов". Там він чітко заявив про те, що з одного боку добровольці не порушують чинне законодавство, а з іншого – Золоте є "жовтою лінією" і перебування там озброєних людей не передбачено законом. І це при тому, що добровольці в Золотому перебувають не на позиціях, а сконцентровані в селищі, тобто в місцях свого базування, і жодним чином перешкоджати можливому розведенню не будуть.

Підсумовуючи, зазначу, що резонансний візит Володимира Зеленського в Золоте був інформаційно-психологічною операцією з метою дискредитації політичних опонентів, які не змогли прорахувати подібні кроки чинної влади.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.