Без радикальної зміни економічної політики дива не буде!

02 вересня 2019, 14:25
Власник сторінки
Солдат ЗСУ
0
90

Дерегуляцією холодильник не наповниш.


Нова влада обіцяє темпи зростання економіки України на 40% за п’ять років. Але я впевнено можу заявити, що в України є потенціал для реального збільшення ВВП вдвічі та навіть утричі. Ви спитаєте: якими засобами цього досягнути?

Апріорі пропонований Зеленським продаж сільгосп земель, державних об’єктів стратегічного значення, експорт сировини та нові запозичення цього не забезпечать. Максимум, що дадуть такі ініціативи, це зростання ВВП на рівні, запрограмованому МВФ – 2-3%, що, на мою особисту думку, є абсолютно неприпустимим для країни, яка може бути світовим лідером в авіакосмічній сфері, оборонно-промисловому виробництві, машинобудуванні, енергетиці, зокрема ядерній, тощо.

Для забезпечення реального заростання вітчизняного ВВП у рази моєю командою протягом п’яти років було розроблено та частково реалізовано #ПромисловийПакетРеформ, заснований на українських реаліях та з урахуванням кращих світових практик. Крім цього, кожна моя законодавча ініціатива має належне фінансово-економічне обґрунтування.

Тому звертаю увагу Зеленського та його команди на необхідність прийняття проукраїнських законів, тобто спрямованих на задоволення інтересів та потреб у першу чергу вітчизняних виробників. Не треба вигадувати велосипед, достатньо звернути увагу на #ПромисловийПакетРеформ та вже розроблені та навіть прийняті в першому читанні законопроекти, а саме:

1. «Купуй українське, плати українцям» – запровадження багатофакторної моделі оцінки тендерних пропозицій у рамках державних закупівель – за аналогією ЄС, США та інших успішних країн, спрямованого на подолання найвищого в світі рівня проникнення імпорту в сектор державних закупівель;

2. Запровадження податкових та митних стимулів для резидентів індустріальних парків за аналогією Кореї (де успішно функціонує понад 1200 індустріальних парків що забезпечує більше половини ВВП, зайнятості та експорту) та Туреччини (де функціонує понад 360 індустріальних парків, що сумарно генерують більше третини ВВП);

3. Запровадження нового алгоритму приєднання до інженерних мереж (вода, газ, електроенергія) (за аналогією Ізраїлю та США) для усунення надмірною бюрократії та корупції під час запуску нових та розвитку існуючих виробництв;

4. Обмеження експорту сировини, зокрема збереження мораторію на експорт лісу-кругляку, підвищених мит на експорт металобрухту, запровадження нових обмежень на експорт аграрної та промислової сировини для першочергового забезпечення вітчизняних виробників сировиною, а нові високотехнологічні виробництва – фінансовими ресурсами (отриманих у рамках оподаткування експорту сировини);

5. Створення держаних фондів для фінансування заходів із енергомодернізації промисловості, розвитку технологій та виробництва, побудови сучасної транспортної та промислової інфраструктури тощо.

Прийняття та забезпечення реалізації лише цих ініціатив забезпечить залучення в економіку України понад $20 млрд. Це створення сотень тисяч нових робочих місць, додаткові податки до бюджету. Так, наприклад, лише запровадження податку 3% на експорт сільгоспсировини – за рік може повнити державний бюджет майже на $500 млн!

Натомість, зважаючи на заяви Зеленського та його ручного виконавця Гончарука, нова влада, як і попередня, скоріш за все піде за новими кредитами до МВФ. Але нагадаю, що влада Зеленському досталась не завдяки гарному фільму, а через те, що народ втомився від влади Порошенка і хоче справжніх змін.

Тому треба розвивати власну економіку, створювати робочі місця та повертати отримані раніше зовнішні запозичення замість отримання нових кредитів під нові зобов’язання, що фактично позбавляють Україну майбутнього.


Олег Ляшко,
Лідер Радикальної партії

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
ТЕГИ: США,МВФ,ВВП,законодавство,Радикальна партія,Україна,Олег Ляшко,економіка,мораторій,ліс,Володимир Зеленський
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.