Економічне протистояння США і Китаю - шанс для України

12 травня 2019, 12:22
Власник сторінки
Солдат ЗСУ
2
152

Жорстка конкуренція США та Китаю за глобальне економічне лідерство вийшла на принципово новий рівень протистояння.


Це створює нові ризики й, водночас, можливості для усього світу, в тому числі й для України. Важливо правильно зорієнтуватися у тому, що відбувається, та використати нові тренди на свою користь.

США зробили радикальний крок в ескалації торговельної війни з Китаєм. Адміністрацією президента Трампа минулої п’ятниці запроваджені 25% торговельні мита щодо $200 млрд імпорту з Китаю та ухвалене рішення про подальше поширення таких мит на усі $540 млрд імпорту з Піднебесної. Адже дефіцит США у торгівлі з Китаєм сягнув минулого року небаченого розміру в $420 млрд, а міжурядові переговори явно застрягли.

Але проблема насправді значно глибша. Як не дивно, США вимагає від Китаю переходу від «вільної» (free) до «справедливої» (fair) торгівлі. Головні вимоги Вашингтону до Пекіна під час триваючих, поки безуспішно, переговорів такі:

– захист інтелектуальної власності, припинення масштабного промислового шпіонажу та крадіжок і копіювання американських інновацій і технологій з боку Китаю;

– припинення політики стимулювання китайських виробників за рахунок субсидій з державного і місцевих бюджетів;

– відкриття прямого доступу до закритого внутрішнього фінансового ринку Китаю;

– припинення «валютних маніпуляцій» – штучної девальвації юаня в ручному режимі з метою підвищення конкурентоспроможності китайської продукції.

Очевидно, що авторитарний Китай, який перебуває під міцною керівною рукою Компартії, не відмовиться від своєї специфічної моделі розвитку, що побудована на поєднанні державного протекціонізму і стратегічного планування з ринковими перевагами. Американці ж виходять з того, що інноваційний потенціал відкритого суспільства і вільних індивідів значно переважає спроможність до самостійного технологічного розвитку авторитарних систем, таких як Китай. Важливо лише відновити «справедливу конкуренцію».

Тож економічне протистояння і торговельна війна США і Китаю і далі зростатимуть, що створює як ризики для глобальної економіки, так і шанс для прориву третіх країн. Адже це спричинить тектонічні зсуви у світовій економіці та торгівлі, зокрема у розміщенні центрів промислового виробництва та інноваційного розвитку.

Україна має негайно активізувати власну промислову, інвестиційну та інноваційну політику, щоб використати це унікальне вікно можливостей – залучити десятки мільярдів доларів інвестицій, створити десятки тисяч нових виробництв і мільйони робочих місць!

Я і моя команда запропонували Промисловий Пакет Реформ, який дозволить Україні стати одним з виробничих хабів Європи та реалізувати політику реіндустріалізації й промислових інновацій. Він створить якісно новий інвестиційний клімат, здешевить кредити та відкриє нові ринки і можливості для українських виробників. Серед запропонованих нами інструментів, зокрема, індустріальні парки, експортно-кредитне агентство, закон «Купуй українське», тощо.

Час діяти і радикально міняти економічну політику і долю рідної країни!

Олег Ляшко,
Народний депутат України, 
Лідер Радикальної партії

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
ТЕГИ: США,Китай,Радикальна партія,кредити,Україна,Олег Ляшко,економіка,політика,промисловість,імпорт,експорт,інвестиції,робочі місця
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.