Найбрудніші вибори в історії України - прогноз

31 марта 2019, 19:39
Владелец страницы
0
109

З кожними наступними виборами методи та технології фальсифікацій лише збільшуються та стають витончиніші.

Існує безліч технологій фальсифікації виборчого процесу. Від  відсутності контрольних листів  у виборчих урнах до судових рішень, про визнання недійсними результатів виборів на певних дільницях. Розберемо деякі з них детально.

Контрольні листи.

Згідно частини 20 ст.78 ЗУ «Про вибори Президента України» , при початку голосування повинен у виборчій урні бути контрольний лист. Проте, якщо його не має в урні , то всі бюлетені, що знаходяться у даній урні не враховуються при підрахунку загальної кількості голосів.

Вкид.

У результаті змови між членами виборчих комісій може бути використана така технологія як «вкид». Її суть в тому, що у виборчу урну або на стіл під час підрахунку голосів вкидається заздалегідь заготовлена пачка бюлетенів з правильними відмітками. Чим більше виборців не прийде на голосування, тим більші можливості такої фальсифікації.

Каруселі.

Це одна з найпопулярніших та найвідоміших технологій, про яку найчастіше йде мова у ЗМІ під час виборів. У ній задіяно найбільша кількість чоловік, а сама вона привертає увагу, адже потребує передачі та приховування величезних бюлетенів, тому часто трапляються казуси, які потрапляють на очі населенню. Суть її в тому, що заздалегідь підготовлений бюлетень з правильною відміткою приховує людина, яка при реєстрації на дільниці отримує чистий бюлетень. Потім робить вигляд, ніби заповнює свій бюлетень, а насправді вкидає вже заповнений, передаючи чистий після виходу з дільниці своїм «кураторам», які повторюють цю процедуру знову і знову з новими людьми.

«Мертві душі»

Ця технологія можлива лише при умові, що більшість членів виборчих комісій у змові або підкуплені. Її суть у тому, що члени комісій отримують заздалегідь виборчі списки з людьми, які точно не прийдуть голосувати на виборах. А самим членам комісій залишиться лише проголосувати та розписатися за тих, хто не прийшов. На невеликих дільницях виборці самі можуть проконтролювати такі схеми. Адже у селех чи містечках населення знає своїх сусідів та місцевих жителів, хто ходить на вибори, а хто на заробітках. Якщо підпис під такими людьми стоїть підпис – викликайте поліцію. Перевірити чи дійсно приймала ця людина участь на виборах просто і не займе багато часу.

«Псування бюлетенів»

Такий метод також використовується, якщо члени виборчої комісії підкуплені або працюють на технічних кандидатів  одного з лідерів перегонів.  У цьому випадку просто під час підрахунку голосів в бюлетень діставляється ще декілька позначок і він визнається не дійсний.

Проте, ці методи  ніщо порівняно з тим, що може відбуватися після процесу волевиявлення та підрахунку голосів. Адже бюлетені з ДВК повинні транспортуватися в ОВК.  Разом з тим, мають бути правильно складені всі звітні документи кожного члена виборчої комісії та спостерігачів.  Та й підробка самих протоколів, їх підміна або заповнення з порушенням визначеної процедури – це найефективніший спосіб маніпуляції. Якщо допустити можливість таких маніпуляцій, то  найбільше можна викривити результати голосування, в той же час проконтролювати це найскладніше. В разі, якщо такі порушення будуть резонансні, то ЦВК може назначити процедуру повторного перерахунку голосів. Цього в жодному разі допускати не можна, адже тоді підрахунок відбувається без спостерігачів та членів комісій опонентів, а тоді «правильно» порахувати голоси ще простіше.

Як протистояти фальсифікаціям.

Єдина можливість зарадити великим викривленням результатів  голосування – це забезпечення порядку на виборчих дільницях, недопущення правоохоронними  органами  провокацій та безпорядків та постійний контроль спостерігачами виборчого процесу та правильності заповнення всіх протоколів на кожному етапі голосування.


Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: вибори,порушення
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.