Зворотній бік аграрних "рекордів"

23 січня 2019, 17:26
Власник сторінки
Солдат ЗСУ
1
162

На відміну від влади, яка звітує про рекордні врожаї і обсяги агроекспорту, я не радію новинам аграрної сфери. Тому що знаю зворотній бік цих аграрних «рекордів».


Експорт продукції АПК у 2018 році сягнув майже 19 млрд дол США, або 40% товарного експорту країни. Свою роль зіграли і підвищення цін на агросировину, і зростання врожайності. Основний приріст експорту показали кукурудза (+17%) та пшениця (+9%), експорт яких у 2018 році сягнув 6,5 млрд дол. Але ж при цьому експорт продукції борошномельно-круп’яної промисловості скоротився на 3% і склав лише 175 млн дол, а експорт готової продукції з зерна скоротився на 9% до 268 млн дол. США за рік.

Тобто сировинний експорт б’є рекорди, а експорт харчових продуктів занепадає! Своєю економічною політикою влада консервує бідність, безробіття, еміграцію і виснажує національні природні ресурси. Я пропоную протилежне – поглиблена агропереробка, розвиток харчової промисловості на основі власної сировинної бази, експорт продукції з високою доданою вартістю, а не сировини. А це значить нові інвестиції та робочі місця і вищі доходи українців без еміграції. Щоб реалізувати мою стратегію треба якнайшвидше прийняти запропонований моєю командою #ПромПакетРеформ: індустріальні парки, безкоштовне приєднання до інженерних мереж, експортно-кредитне агентство, «Купуй українське, плати українцям»! І ми це зробимо – Україна буде заможним виробником, а не сировинним додатком успішних країн!


Олег Ляшко,
Народний депутат України,
Лідер Радикальної партії
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
ТЕГИ: США,Радикальна партія,Україна,Олег Ляшко,економіка,експорт,інвестиції,врожай
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.