Влада над українцями чи влада – українці?

10 жовтня 2018, 13:59
Власник сторінки
Управлінець та фінансист, голова Полтавської обласної організації політичної партії "ОСНОВА"
0
62
Влада над українцями чи влада – українці?

Конституція України. Стаття 5. «Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування. Право визначати і змінювати конституційний лад в Україні належить виключно народові і не може бути узурповане державою, її органами або посадовими особами».

Однак ми, сьогодні, високопосадовців та урядовців уособлюємо як щось особливе. У демократичному суспільстві, про яке нам розповідають політики та ЗМІ, влада – це виконавчий орган волі народу. Але реалії сьогодення протилежні. Сама демократична система в Україні є вибором еліти і вибір у рамках демократичної системи здійснює еліта. І неважливо, що якийсь відсоток виборців готовий розібратися у ситуації та проголосувати проти переможця, визначеного елітою. Сьогодні, це нічого не змінить, тому що перемога дістається тому, у кого більшість голосів, а більшість – керована.

Тож, демократія в Україні – це лише популістський слоган. Тому що у розвиненому суспільстві, демократія – політичний режим, в основі якого лежить метод колективного прийняття рішень з рівним впливом учасників на результат процесу або на його суттєві стадії. Одним із методів колективного прийняття рішень є проведення референдумів.

На початку становлення нашої країни, практика референдумів була вживаною. Власне завдяки їй ми і стали незалежною країною.

1991 рік – референдум щодо підтвердження Акту проголошення незалежності України, коли проголосувало «за» незалежність 28, 8 млн осіб (90% від всіх голосуючих);

  2000 рік – референдум про дострокове припинення повноважень ВР, обмеження депутатської недоторканності, скорочення чисельності ВР до 300 депутатів, про створення двопалатного парламенту. На жаль, другий референдум не був реалізовувати, так як у Верховній Раді не знайшлося 300 голосів для затвердження результатів референдуму, хоча всі пункти отримали підтримку більшості. Власне, після першого «провалу», проведення референдумів завершилось.

Закони та реформи повинні бути для українців, а не над українцями, а від так, ми повинні брати безпосередню участь у розбудові держави.

Однак, на законодавчому рівні вага голосу українців не передбачена. Тому для реалізації багатьох новацій, для перезавантаження всіх сфер життя суспільства і економіки, нам та нашій державі потрібен Новий суспільний договір. Його положення повинні бути закріплені у новій, Народній Конституції України.

Лідер партії «ОСНОВА» – Сергій Тарута є співавтором законопроекту №3781 «Про процедуру підготовки нової Конституції України», який має на меті внести ясність у повноваження і функціонал всіх гілок української влади, гармонізувати відносини між владою, бізнесом і суспільством та наділити українців правом голосу.

Окрім цього, реформа децентралізації повинна акцентувати увагу не тільки на фінансових питаннях, а повній передачі владі громаді. А від так, і інститут губернаторства потрібно значно спростити, щоб можливість відкликання виборних посад голів місцевих адміністрацій, місцевих суддів, керівників місцевих органів правопорядку була з ініціативи громади.

Я вважаю, що кожна значима подія для країни повинна проходити всенародне обговорення після, чого повинна бути прийнята на всеукраїнському референдумі. Чи то вступ в НАТО або ЄС, чи то позаблоковий статус; чи то взяття чергового траншу, чи то відмова від нього – все повинно проходити всенародне обговорення. Тому що сьогодні, певна кількість осіб рішення приймають, після закінчення каденції – переїжджають за кордон на постійне місце проживання, а ми «пожинаємо плоди ефективних управлінських рішень». Розуміємо, що референдуми значно затягнуть процес прийняття рішень, однак вони будуть волею народу, а від так, нашою відповідальністю! Ми маємо повернути голос українців та значимість його у розбудові країни!

 

 

 

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.