Українцям - добробут і безпеку

14 вересня 2018, 17:50
Власник сторінки
Солдат ЗСУ
0
57

За майже рік роботи спецпредставником США по Україні Курт Волкер заслужив визнання як справжній друг України.

Тому я відповів йому взаємністю і сьогодні на зустрічі з паном Волкером щиро та відверто висловив йому свою позицію.

1. Ми вдячні пану Волкеру за зусилля щодо реалізації ідеї миротворчої операції ООН на окупованій росіянами частині Донбасу. До речі, вперше цю ідею я озвучив у листопаді 2014 року. Однак Путін вихолостити цю ініціативу і використати у власних цілях. Зважаючи на право вето Росії в Радбезі ООН, думаю, навряд чи в близькій перспективі вдасться домовитися про миротворців у варіанті, прийнятному для України. Якщо Волкеру це вдасться, то він заслуговує Нобелівську премію миру.

2. Я нагадав спецпредставнику США нашу позицію щодо «мінських угод» – вони антиконституційні, незаконні та не відповідають міжнародному праву.

Моя фракція в Раді єдина, яка голосувала проти всіх законопроектів, спрямованих на імплементацію цих «угод» в Конституції та законодавстві України. І наша позиція є незмінною!

Рік тому Волкер сказав, що «мінські угоди» погані, але вониє наслідком того, що Україна начебто програла поле бою. Але навіть програна битва – це не програна війна!

Ми пропонуємо дорогу перемоги, а не коротку допогу принизливої поразки. Через розбудову власної обороноздатності та глибоке стратегічне партнерство із США.

У березні 2017 року наш парламент за моєю ініціативою звернувся до Конгресу США надати Україні статус Основного союзника поза НАТО та укласти пряму військову угоду.

Я сказав Волкеру, що переконаний, що позитивне рішення США з цього приводу мало б надзвичайно велике значення для припинення російської агресії проти України та запобігання великій війні в Європі.

Також я звернув увагу спецпредставника США необхідності виконання своїх зобов’язань сторонами-підписантами Будапештського меморандуму. До речі, це єдиний документ за всю історію незалежної України, підписаний президентом США. І в цьому його значимість і сила. Без практичної реалізації гарантій та обіцянок Україні ні якась нова ядерна угодв з Іраном, ні потенційна ядерна угода з Північною Кореєю не зможуть бути успішними, бо їм просто ніхто не віритиме, пам‘ятаючи приклад України.

Пан Волкер запевнив, що він мене почув. Я на це дуже сподіваюся!

Позиція нашої команди однозначна: щоб повернути Донбас і Крим, нам треба бути сильними і успішними. Для цього потрібно зміцнювати обороноздатність, посилювати санкції проти Росії та партнерські відносини з США, розвивати власну економіку і розширювати гуманітарну місію на Донбасі. Люди, які стали заручниками на окупованих територіях, повинні почувати себе рідними в Україні. Не можна позбавляти їх можливості вчити тут своїх дітей чи отримувати пенсію. Два мільйони переселенців, які виїхали з Донбасу, повинні отримувати належну підтримку держави: житло, допомогу у працевлаштуванні, садочки і школи для дітей, а головне – право голосу.

Також потрібно якомога скоріше прийняти закони, які регулюють розмінування територій, і почати підготовку до відновлення регіону. Колосальні кошти, які підуть на відбудову шкіл, підприємств, лікарень та всього іншого, повинна заплатити Росія.

Моя мета – процвітання і добробут українців. Це неможливо, коли гинуть люди. Тому я роблю все, щоб відновити мир в Україні.

 

 

Олег Ляшко,
Народний депутат України,
Лідер Радикальної партії

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
ТЕГИ: США,НАТО,ООН,РПЛ,Радикальна партія,Донбас,Україна,Олег Ляшко,Путін,Європа,війна,Конституція,Курт Волкер
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.