Чому луганські “регіонали” не сіли до в’язниці?

27 липня 2018, 13:25
Власник сторінки
0
21

У справі проти Єфремова і його команди, швидше за все, йдеться про так звані “договорняки” з “Опоблоком”. Наразі немає реальних вироків по колишніх і нинішніх високопосадовцях, які своїми діями фактично сприяли анексії Криму і розв'язанню військового конфлікту на Сході України.

23 липня прес-служба Генеральної прокуратури повідомила, що ГПУ подала в Печерський суд клопотання про проведення спеціального досудового розслідування щодо колишніх чиновників Луганської області та екс-нардепа від Партії регіонів.
ГПУ зібрала докази щодо державної зради екс-нардепа Сергія Горохова, колишнього очільника Луганської ОДА Валерія Голенка, його заступника Євгена Харіна, мера Луганська Сергія Кравченка і його заступника Маноліса Пілавова. Наразі усі вони перебувають у розшуку.

За словами старшого прокурора в групі прокурорів у справі Єфремова Павла Кожуховського, ця робота тривала ще з 2016 року, коли було затримано керівника фракції Партії регіонів в парламенті О. Єфремова.

Утім, ще 21 вересня 2009 року я, Снєгирьов Д.В., звернувся до голови СБУ Наливайченка В. та генерального прокурора України Потебенька О. із заявою про порушення проти заступника голови Луганської облради Харіна Є. кримінальної справи щодо закликів до насильницької зміни державної влади, територіальної цілісності та суверенітету України.

У заяві йшлося про те, що 6 вересня 2009 року у Луганську відбулося зібрання делегатів т. зв. «донських козаків», де обговорювалося питання створення на теренах Луганської області “округа Всевеликого войска Донского”. На зібранні, яке носило закритий характер, був присутній заступник голови Луганської обласної ради Харін Є. У своєму виступі на цьому зібранні заступник голови Луганської обласноїради Є.Харін заявив, що “никто не отрицает: Луганская область - это была территория “Всевеликого войска Донского”. Будем работать в этом поле. Ваших интересов никто никогда не предавал и не предаст”.

Варто нагадати, що згідно Статуту означеного товариства, кандидатура керівника “округу” виноситься на узгодження та призначається безпосередньо Президентом РФ, що є фактом прямого втручання у внутрішні справи України.

Примітно, що незважаючи на відсутність реакції на мою заяву з боку ГПУ, СБУ відреагувало на моє звернення щодо функціонування на території України незаконних іноземних воєнізованих формувань. Тоді СБУ не допустило в'їзду на територію України отамана Донецького округа “Всевеликого войска Донского” Віктора Дем'яненка. 5 жовтня 2009 року при проходженні митниці на українсько-російському кордоні отаману Донецького округа “Всевеликого войска Донского” Віктору Дем'яненку, який направлявся в Луганську область на зустріч з “донськими козаками”, які мешкають на теренах нашої області, заборонили в'їзд в Україну.

17 червня 2009 року я, Снєгирьов Д. В., звернувся до голови СБУ Наливайченка В. та очільника УСБУ в Луганській області Дорошенка П. із заявою щодо перевірки зв'язків очільника проросійської організації “Молода гвардія” А. Клінчаєва з іноземними спецслужбами, зокрема РФ. Незважаючи на протидію співробітників УСБУ в Луганській області лише завдяки втручанню керівництва СБУ, тоді вдалося знизити провокативну антиукраїнську активність Клінчаєва та очолюваної ним організації “Молода Гвардія”.

9 серпня 2009 року я звернувся із заявою до Генеральної прокуратури щодо порушення кримінальної справи проти очільника Луганської ОДА Голенка В. за фактом перевищення службових повноважень. У моїй заяві йшлося про те, що з 27 липня 2010 року на Луганщині сталася 21 лісова пожежа на площі приблизно в 300 гектарів. Незважаючи на нестачу ресурсів для боротьби з вогнем (63 машини, які є спецтехнікою для робіт при тушінні лісних пожеж, а це ‒ 60 % від потреби), Голенко своїм розпорядженням відрядив боротися з вогнем до Воронезької області 6 одиниць техніки та 25 пожежників.

27 жовтня 2010 року я звернувся до прокурора області Трубнікова з вимогою порушити справу щодо міського голови Луганська Сергія Кравченка у зв'язку з порушенням ним Закону України "Про звернення громадян".

У зверненні йшлося про таке: “22 вересня 2008 року, я, Дмитро Снєгирьов, звернувся з відкритим листом до мера м. Луганськ С. Кравченка з проханням дозволити встановити за власні кошти на будівлі Луганського обласного драматичного театру меморіальну дошку на честь видатного земляка Павла Луспєкаєва, який провів на Луганщині значну частину свого життя. Станом на 25 жовтня 2010 року відповіді на своє звернення я так і не отримав. Таким чином Сергій Кравченко порушив чинне законодавство, а саме положення Закону України “Про звернення громадян” та мої особисті конституційні права, як громадянина України.

Відповіді з прокуратури я так і не отримав.

9 грудня 2016 року я, Снєгирьов Д.В., як співголова ГІ “Права Справа”, звернувся до СБУ та ГПУ із заявою про порушення кримінального провадження щодо В. Голенка, Азарова М., В. Олійника, О. Журавко, А. Клінчаєва, за посягання на територіальну цілісність країни, заклики щодо насильницької зміни та повалення конституційного ладу України.

За інформацією аналітичного відділу ГІ “Права Справа”, 27 листопада у Москві (РФ) за адресою: Ізмайловське шосе, б.71, готель “Ізмайлово”, корпус “Вега” відбувся перший з'їзд так званого “союзу політемігрантів і політв'язнів України”. За задумом російських посіпак державний устрій України з унітарного має бути змінено на конфедеративний. У резолюції наголошується, що суб'єктами конфедерації можуть бути області України, в тому числі самопроголошені “ЛНР” і “ДНР”. Пунктом 9 резолюції передбачено “зміцнення відносин Української Конфедерації з Російською Федерацією на новій договірній основі з урахуванням змін територіального складу, і переходом Криму до складу РФ”, що є прямим закликом до зміни територіального устрою України.

13 грудня 2016 року я, Снєгирьов Д.В., як співголова ГІ “Права Справа”, звернувся до СБУ та ГПУ із заявою про порушення кримінального провадження щодо В. Голенка та В. Пристюка за фактом посягання на територіальну цілісність країни та заклики щодо насильницької зміни та повалення конституційного ладу України.

У заяві йшлося про те, що 27 січня 2014 року відбулася позачергова сесія Луганської обласної ради, на якій ухвалили рішення про створення на основі козацьких та ветеранських організацій так званих “народних дружин самооборони”, а губернатор Володимир Пристюк оголосив про створення Штабу із забезпечення громадського порядку та стабільної роботи всіх структур області.

Але замість забезпечення охорони громадського порядку, за бюджетні кошти були створені незаконні воєнізовані формування для придушення луганського Майдану, фізичного тиску на членство проукраїнських організацій та громадських активістів.

Починаючи з квітня 2014 року членство так званих “народних дружин” є активними учасниками захоплення адміністративних будівель силових структур та органів державної влади в м Луганську. Після початку збройного протистояння на сході України, активісти так званих “народних дружин” стали бойовою складовою батальйонів “Дон” та “Зоря” НЗФ самопроголошеної “ЛНР”.

2 березня 2014 року Валерій Голенко на мітингу в Луганську зачитав рішення сесії Луганської обласної ради №23 / 1 “Про звернення депутатів Луганської обласної ради”, в якому йшлося про те, що центральні органи виконавчої влади, сформовані Верховною Радою є нелегітимними. Крім того, Голенко пообіцяв звернутися за військовою допомогою до Росії.

Свого часу, СБУ було відкрито кримінальне провадження за фактом посягання на територіальну цілісність (стаття 110 КК), щодо депутатів Луганської облради під керівництвом Голенка. Кримінальне провадження було відкрито і проти самого Голенка.

Примітно, що згідно даних Єдиного реєстру досудових розслідувань станом на 25 жовтня 2016 слідчими органів безпеки кримінальні провадження за підозрою В. Пристюка і В. Голенка у вчиненні злочинів не розслідувалися.

Варто зауважити, що матеріали “Права Справа” лягли в основу проведення спеціального досудового розслідування щодо колишніх чиновників Луганської області та екс-нардепа від Партії регіонів.

Утім, 3 липня 2018 року на персональному сайті екс-міністра оборони Анатолія Гриценка з’являється стаття, в якій однопартієць п. Гриценка бездоказово намагається звинуватити мене у співпраці з партією Регіонів. Далі мовою оригіналу: “А там знакомые все лица – известный луганский провокатор Дмитрий Снегирев, до войны работавший на Партию регионов”. Анатомічний розтин статті буде проведено в Голосіївському суді, де п. Гриценко буде відповідати за свій наклеп.

Менше з тим, поява цього відверто неправдивого матеріалу на персональному сайті екс-міністра оборони Гриценка, свідчить про те, що влада не зацікавлена в тому, щоб представники старої команди, які фактично привели країну до військового конфлікту, опинилися на підсудній лаві. Більше того, влада у своїй спробі скомпрометувати людей, які вимагають розслідування злочинів колишніх чиновників від ПР, вдається до послуг політиків, які позиціонують себе, як опозиційно налаштовані до діючої влади.

Слідство підозрюєколишніх чиновників Луганської області та екс-нардепа від Партії регіонів у державній зраді і посяганні на територіальну цілісність держави. За умови чіткої доказової бази ці статті передбачають довічне ув'язнення. Однак, незважаючи на те, що розгляд справи триває давно, є великі сумніви, що буде винесений реальний вирок. Головні свідки, які б могли підтвердити пряму участь фігурантів справи в організації “ЛНР”, або втекли з України, або проти них зняли обвинувачення.

У справі проти Єфремова і його команди, швидше за все, йдеться про так звані “договорняки” з “Опоблоком”. Наразі немає реальних вироків по колишніх і нинішніх високопосадовцях, які своїми діями фактично сприяли анексії Криму і розв'язанню військового конфлікту на Сході України.

Кримінальні провадження розслідуються дуже повільно і неефективно. Увагу українців намагаються постійно відволікти на внутрішньополітичні чвари, а в цей час справи фактично закривають. І все частіше українці задумуються над тим, хто сьогодні перебуває при владі і чиї інтереси вони відстоюють.


Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.