У скільки обходиться країні недовіра до українських банків?

17 июля 2018, 13:37
Владелец страницы
Управлінець та фінансист, голова Полтавської обласної організації політичної партії "ОСНОВА"
0
53

У той час, поки влада ходить із «простягненою рукою» по світу з благаннями про отримання чергового траншу, за підрахунками 2017 року Національного банку України, пересічні українці та бізнес мають у з

Ці гроші  могли б працювати на українську економіку, а натомість, обслуговують та розвивають тіньовий сектор.

У процесі «очищення» банківської системи, починаючи з 2014 року, Національний банк прийняв рішення про виведення з ринку 89 фінансових установ: 33 банки стали неплатоспроможними у 2014 році, 33 - у 2015-му, 21 - у 2016-м і 3 - в 2017. Така ситуація свідчить про те, що українська банківська система є ненадійною, а відповідно, сьогодні їй гроші довіряти не слід. Фінансово-економічна криза та ліквідація банків змусила українців проявити підвищену турботу про збереження особистих грошових коштів.

Минулого тижня, команда партії «Основа, спілкувались з полтавцями стосовно надійності банківської системи та довіри до фінансових установ.

Таким чином, 68,4% опитаних полтавців виявили недовіру до українських банків.

Переважна більшість опитаних – 39,8%, вкладають кошти у нерухомість, товари та дорогоцінні метали; 24,2% - зберігають вдома;  19,2% - зберігають у банківській комірці і лише 11,9% - на депозитах у банку.

За оцінками Асоціації українських банків (АУБ), на рахунках фінансових установ, виведених з ринку у 2014-2016 роках, «зависли» мінімум 134,7 млрд. грн. коштів населення і 78,9 млрд. грн. коштів юридичних осіб. Фізичним особам до весни 2018 року повернули приблизно 2/3 коштів - близько 90 млрд. грн., а юридичні особи втратили практично всі свої кошти.

Балансова вартість банківських активів, які перебувають в управлінні ФГВФО, оцінювалася за 500 млрд гривень. Продають їх за 20-25% від балансової. А ще 400 млрд – «розчинилися» у схемах тих, хто допущений до керування цими активами.

Політична партія «Основа» має на меті повернути гроші, вкрадені з банківської системи. Таким чином, підприємства зможуть повернутися до роботи, а люди - вкласти свої гроші в економіку країни.

Грошей вистачить! Тільки у Гонтаревої та її оточення можна конфіскувати не менше 100 мільярдів гривень! Тут як раз і буде поле діяльності для нового Антикорупційного суду. У «Дзеркалі тижня» було опубліковано оцінки, що якщо більшість з 600 справ, які зараз знаходяться у роботі Антикорупційного бюро, потрапить вже у новий антикорупційний суд, то держава зможе відшкодувати збитки від корупції на суму понад 200 мільярдів гривень.

Однак, разом із поверненням коштів вкладникам – довіри до фінансових установ не повернути. Сьогодні, світовим трендом, до якого має долучитись і Україна, є курс на тотальну прозорість ведення бізнесу та істотне посилення боротьби з відмиванням доходів. Не підвищення депозитних ставок має відігравати вирішальну роль, а прозорість банківських транзакцій і тоді країна запрацює!


Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.