За отруєння бджіл, худоби і людей – найжорсткіша відповідальність!

18 червня 2018, 19:23
Власник сторінки
Солдат ЗСУ
0
117

Пасічники б’ють на сполох: по всій Україні фіксують масовий мор бджіл внаслідок обробки полів неякісними хімікатами.

За даними Спілки пасічників України, станом на 11 червня їм було відомо про загибель 1 149 бджолосімей у Кіровоградській області, близько 700 у Луганській, 450 у Волинській, 100 у Житомирській. Мор бджіл фіксують на всій території України: в Одеській, Херсонській, Миколаївській, Дніпропетровській, Запорізькій, Полтавській, Харківській, Сумській , Хмельницькій, Волинській, Рівненській областях. На окремих пасіках внаслідок мору втрачено до 90% бджіл, що може спричинити банкрутство бджологосподарства. Збитки від мору тільки 100 бджолосімей пасічники оцінюють у десятки мільйонів гривень.

Моє дитинство також було пов’язано з бджолами: на Луганщині у мого дяді Васі було 40 вуликів, він качав мед, продавав, заробляв гроші. Тому ця тема мені близька.

Внаслідок забруднення полів хімікатами разом з бджолами гинуть і інші запилювачі садів, городів, сільськогосподарських культур, що означає недобір селянами та фермерами врожаю овочів, ягід, соняшнику, гречки. Зафіксовані випадки отруєнь людей та смерті худоби, яка випасалася на заражених територіях.
За законом, аграрії мають попереджати місцевих пасічників про заплановану обробку полів та проводити ці роботи вночі, проте не роблять цього через смішну відповідальність – 340 грн штрафу. Окрім того, надають перевагу дешевим неякісним препаратам, які отруюють землю і довкілля.

За даними Держпродспоживслужби, ринок фальсифікованих засобів захисту рослин в Україні становить 20-30%, а в роздрібній торгівлі цей показник сягає 50%. Частину з фальшивих засобів захисту рослин завозять з-за кордону, частину виробляють кустарним способом в Україні.
Ми вимагаємо від уряду посилити контроль за обігом неякісних хімікатів, зупинити їх контрабанду, повернути перевірки санітарно-епідеміологічними службами. Я вже підписав звернення до прем’єр-міністра з вимогою ініціювати зміни до адміністративного кодексу, щоб штраф за отруєння неякісними хімікатами становив мінімум 1-2 млн грн, а також пропоную ввести жорстку кримінальну відповідальність за це.

Усіх, хто заробляє надприбутки на здоров’ї людей і худоби – в тюрму!

 

 

1122

Олег Ляшко,
Народний депутат України,
Лідер Радикальної партії

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
ТЕГИ: Радикальна партія,Олег Ляшко
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.