Росія розробляє сценарії повернення до Великої сімки

01 травня 2018, 18:48
Власник сторінки
0

Росія ніколи не грає в одну партію. Завжди має кілька варіантів розвитку подій. На жаль, це тільки політичний провід в Україні говорить про один варіант врегулювання конфлікту на Донбасі – мінські угоди.

22-24 квітня в Торонто проходила зустріч міністрів закордонних справ країн-членів Великої Сімки. Глава МЗС України Павло Клімкін заявив, що члени «Великої сімки» повністю погоджуються із позицією України щодо розгортання миротворчої місії на Донбасі.

Утім, зустріч у Торонто – більше акт політичної підтримки нашої держави, ніж реальні дії. Росія чітко дала зрозуміти, що без неї нічого не вирішиться. До того ж, Кремль активно лобіює повернення в G7.

Країни G7, за вже сталою практикою, заявили, що почули нас, стурбовані і намагатимуться тиснути на Росію. Але гроші нам даватимуть тільки під реформи в оборонній сфері, проведення антикорупційних реформ. Крім того, ефективність антиросійських санкцій дуже низька.

Нагадаю: напередодні саміту «Великої сімки» прозвучала заява міністра закордонних справ РФ Лаврова, що Росія не піде на жодні поступки в питанні врегулювання конфлікту на сході України. І мінські угоди є безумовними до виконання Україною.

«Якщо мова про Україну, то тут є Мінські домовленості і резолюції, одноголосно схвалені РБ ООН, їх треба виконувати. Обговорювати ніякі критерії зняття санкцій ми не будемо, і робити поступок у тому, що стосується переписування домовленостей, ми не збираємося», - заявив Лавров.

РФ дала зрозуміти, що незважаючи на формат зустрічей, а саме: «Велика сімка», чи Нормандський формат – все, що обговорюватиметься без РФ, буде заблоковане. Або буде застосоване право вето в Радбезі ООН, або ескалація напруги на Донбасі. Росія чітко просуває тезу: Київ має сісти за стіл переговорів з представниками так званих «республік».

Не випадково, Росія заявила про те, що взяла паузу в переговорному форматі Волкер – Сурков за день до саміту «Великої сімки». Це теж певний посил учасникам саміту, що без Росії вони нічого не зможуть.

Варто звернути увагу на заяви Волкера і деяких американських чиновників, що на Донбасі не буде ескалації конфлікту. Колишній посол США і фахівець з питань України та Росії у Вашингтоні Стівен Пайфер вважає, що ескалації конфлікту на Донбасі чекати не варто, однак і силами української армії припинити війну не вдасться.

Пайфер нагадав, що російська армія добре екіпірована і перевищує за чисельністю українські війська. Однак екс-посол США припустив, що Росія не зважиться на крок, який може спричинити за собою новий пакет санкцій та підтримку України з боку Заходу.

Примітно, що в Україні заяви прямо протилежні – про вторгнення, зосередження війська на кордоні. На мою думку, Захід, скоріше за все, домовився з Росією про модальність врегулювання збройного конфлікту на Донбасі.

Водночас, я не виключаю повернення Росії до «Великої сімки» за рік-два і загалом в інші європейські інституції, такі, як ПАРЄ. Я вважаю, що рано чи пізно Кремль ці питання вирішить через проросійське лобі в країнах Європи. Це питання, лобіюватиметься в Німеччині, Італії, Австрії – де є політичні сили, які опосередковано чи напряму фінансуються Кремлем. Все залежатиме від того, наскільки вдасться досягти домовленостей по Сирії і Україні.

Росія ніколи не грає в одну партію. Завжди має кілька варіантів розвитку подій. На жаль, це тільки політичний провід в Україні говорить про один варіант врегулювання конфлікту на Донбасі – мінські угоди.

Кремль буде посилюватиме ескалацію. А для послаблення військового протистояння в якості компромісу вимагатиме повернення Росії до «Великої сімки» і інших європейських інституцій.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.