Скандал з Холодницьким – це натяк Луценку

07 квітня 2018, 16:15
Власник сторінки
0
71

Влада України тягне час. Згадайте скандал тижневої давнини, коли з’явилася інформація про те, що США скасували Луценку візу. Досі невідомо, чому був скасований візит генпрокурора у США. Фактично це був прямий натяк Луценку – якщо правоохоронці гратимуть не за правилами, то Луценка чекає доля Шокіна.

Днями голова НАБУ Ситник і очільник САП Холодницький прозвітували у Верховній Раді про результати своєї роботи. Напередодні НАБУ оприлюднило фрагменти розсекречених матеріалів негласних слідчих дій щодо очільника САП.

Ситуація з керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Холодницьким – це вплив зовнішніх, а не внутрішніх факторів. Українську владу спецпрокурор цілком влаштовує.

Каталізатором скандалу з можливою причетністю Назара Холодницького до корупційних дій, на мою думку, виступили США, які втомилися від бездіяльності нашої влади щодо боротьби з корупцією.

Варто зауважити, що під час останньої зустрічі гаранта з сенатором США Портмоном, яка відбулася в Адміністрації президента, в центрі уваги були актуальні питання реалізації саме антикорупційних реформ в Україні. Роберт Портман зауважив, що Україні необхідно досягти більшого прогресу в реалізації антикорупційних реформ.

Стосовно голови САП, то на цю посаду з самого початку розглядалися дві кандидатури: Холодницького і його нинішнього першого заступника Максима Грищука. За інформацією джерел наближених до силових структур, саме на Грищука робили ставку США. Однак тодішній генпрокурор Шокін фактично в ручному режимі призначив Холодницького, хоча Грищук набрав більше голосів.

Перший тривожний для українських можновладців дзвоник пролунав, коли під тиском США був звільнений Шокін, про що публічно заявив екс-віце-президент Байден.

"Я сказав: я їду через 6 годин, якщо ваш генпрокурор не звільнений до того часу, ви не отримуєте грошей. І той сучий син був звільнений. І на його місце поставили того, кому на той час довіряли", – розповів Джозеф Байден.

Холодницький залишився без прикриття. Наступний крок був прогнозований – атака з боку НАБУ, яке підконтрольне США. Витік інформації про жучок – не випадковий. Треба було сформувати відповідну громадську думку щодо Холодницького про можливі корупційні схеми.

На мою думку, адміністрація президента розпочала зараз торги з США. І для цього дуже вдало використовує юридичні колізії і недосконалість антикорупційного законодавства. Холодницький написав лише заяву про своє відсторонення на час розслідування. І тут виникає питання: хто ж очолить САП? З одного боку, згідно положень САП, якщо керівника усувають, автоматично його обов’язки виконує перший заступник. Тобто Грищук, на якого і розраховують у Вашингтоні. З іншого, згідно закону про прокуратуру, САП має очолити Луценко.

Влада України тягне час. Згадайте скандал тижневої давнини, коли з’явилася інформація про те, що США скасували Луценку візу. Досі невідомо, чому був скасований візит генпрокурора у США. Фактично це був прямий натяк Луценку – якщо правоохоронці гратимуть не за правилами, то Луценка чекає доля Шокіна.

Примітно, що якщо вертикаль НАБУ-САП-Антикорупційний суд реально запрацює – це смертельний вирок для багатьох провладних політиків і чиновників. Буде зруйнована вся вертикаль корупції, на якій побудована українська влада

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.