Податок на виведений капітал - хибний шлях

14 сентября 2017, 19:14
Лідер Радикальної партії
0
47

Одне з важливих питань, яке сьогодні представники бізнесу обговорювали з керівництвом держави на зустрічі в Києві – це податок на виведений капітал замість податку на прибуток.


Ця ідея приваблива лише на перший погляд. Бо замість того, щоб цілеспрямовано стимулювати розвиток промисловості, малого й середнього підприємництва та інновацій податок на виведений капітал дозволить близько 1 000 підприємствам – найбільшим платникам податку на прибуток – не сплачувати до бюджету понад 40 млрд грн на рік.

Податок на виведений капітал (ПнВК) – хибний шлях реформування податкової системи!

Це поблажка для великого бізнесу, а не стимул для малого. Майже 90% податку на прибуток, який приносить до держбюджету понад 50 млрд грн на рік, сплачують 1 000 великих і дуже великих підприємств. Саме для них буде вигідний ПнВК – для тютюнових, горілчаних, кондитерських, торговельних, аграрних, сировинно-видобувних та інших великих підприємств і монополістів. Інші 278 000 платників податку на прибуток, на яких приходиться менше 10% його сплати до бюджету, фактично не відчують позитиву від ПнВК.

ПнВК дасть податкові поблажки всім великим підприємствам незалежно від виду діяльності. Це неправильно з економічної точки зору! В якій країні держава замість малих і середніх виробничих та науково-дослідницьких підприємств підтримує великі торгівельні мережі, сферу послуг та інші допоміжні види діяльності? Розпорошуючи і без того дефіцитні ресурси на непромислові галузі ми не зробимо ні реіндустріалізації, ні інноваційного прориву! “Завдяки” ПнВК отримаємо консервацію нинішньої неефективної сировинної та монополізованої структури економіки замість її радикальної модернізації.

Нашою командою Радикальної партії запропоновано законодавство про індустріальні парки (законопроекти №2554а-д та 2555а-д), а також про 3-річну розстрочку імпортного ПДВ (№6514) та зняття ввізних мит (№5276) з усього виробничого обладнання. І це кардинально інший підхід – по-перше, податкове стимулювання тільки нових інвестицій із збереженням існуючої податкової бази.

По-друге, ставка на промисловість і науково-дослідницьку діяльність, тобто на “нову економіку” і “економіку знань”.

По-третє, відсутність загрози фіскального колапсу чи ризиків втрати масштабних податкових надходжень до держбюджету. Наш підхід створює умови для розбудови “нової економіки” без ризику створення величезної діри в держбюджеті.

Тому закликаю уряд не підтримувати хибний податок на виведений капітал, а підтримати значно більш досконалий та корисний для країни комплекс ініціатив Радикальної партії!

Завданням податкових новацій має бути не звільнення великого бізнесу від податків, а дати потужні інвестиційні стимули для створення нових виробництв і робочих місць. На це спрямовані наші вищезгадані законодавчі ініціативи, як і інші складові Антикризового плану розвитку економіки, який ми запропонували суспільству.

 

 

Олег Ляшко,
Народний депутат України,
Лідер Радикальної партії

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.