Ще з квітня 2014 р. діяв режим автономних торговельних преференцій ЄС для України, за яким українському експорту надавався доступ до ринку ЄС на умовах поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі (ЗВТ). З 1 січня 2016 до вчорашнього дня ЗВТ вже повноцінно працювала. Але не зважаючи на це Україна має стійкий дефіцит зовнішньоторговельного балансу з ЄС!
Негативне сальдо торгівлі товарами з ЄС у I півріччі 2017 року – 1 307,9 млн дол. США, у І півріччі 2016 р. теж від’ємне – 1 167,7 млн.дол США (як і в цілому за 2016 рік – 3 640,5 млн дол США).
Україна експортує до ЄС переважно сировину та товари з низькою доданою вартістю. Основа нашого експорту до ЄС – це продукція агропромислового комплексу та харчової промисловості (32,8% експорту), недорогоцінні метали та вироби з них (21,0%), чорні метали та вироби з них (19,9%).
А імпортуємо з ЄС переважно товари з високою доданою вартістю. Наприклад, механічні та електричні машини (21,1% імпорту), засоби наземного транспорту, літальні апарати, плавучі засоби (11,2%).
Перестати бути сировинною колонією, залучити інвестиції і відродити власне виробництво, забезпечити українців роботою і реально зростаючими доходами – ось завдання, які ми маємо ставити перед собою, імплементуючи Угоду про Асоціацію, як і будь-які інші міжнародні домовленості України!
Пропоную уряду невідкладно представити в парламенті План реалізації Угоди про Асоціацію з ЄС і обговорити як залучатимемо інвестиції, розвиватимемо виробництво, створюватимемо робочі місця і підвищуватимемо доходи українців!