Злочин Росії доведено. Чи буде кара?

28 сентября 2016, 15:56
Владелец страницы
Лідер Радикальної партії
1
190

Росія винна у кривавому терористичному акті 17 липня 2014 року у небі над східною Україною.


Цей факт, давно очевидний для світової спільноти та людей із здоровим глуздом і доброю волею, сьогодні нарешті був офіційно підтверджений. Представники Міжнародної слідчої групи повідомили про це на зустрічі з родичами жертв катастрофи у Нідерландах.

Сьогодні існує переконлива міжнародна доказова база, яка свідчить, що цей варварський злочин був вчинений з використанням російського зенітно-ракетного комплексу "БУК" з території контрольованої бойовиками і російськими військовими.

Керівництво Росії протягом 2-х років всіляко намагалося зірвати розслідування цього злочину та дезінформувати світову спільноту, вигадуючи різні альтернативні версії. Сьогодні, сподіваюся, цьому покладено край.

Головне питання, яке залишається: чи вдасться світовій спільноті притягти до відповідальності тих, хто стоїть за цим терористичним актом. І не лише «шісток» - конкретних виконавців злочину, а й тих, хто віддав наказ. І, очевидно, ниточка тягнеться до вищих ешелонів російської влади.

За моєю ініціативою ще в липні минулого року український парламент ухвалив Звернення до ООН та національних парламентів держав світу щодо створення міжнародного трибуналу для судового переслідування осіб, відповідальних за злочин, пов'язаний зі збитим літаком авіакомпанії Malaysia Airlines, що здійснював рейс MH17.

Верховна Рада підтримала спільну ініціативу України, Нідерландів, Малайзії, Австралії та Бельгії, які проводять незалежне кримінальне розслідування справи за фактом збиття літака, щодо створення Радою Безпеки ООН міжнародного кримінального трибуналу для притягнення до відповідальності зазначених осіб. Однак Росія, яка перетворила своїх військовослужбовців на кривавих терористів, зловживаючи своїм правом вето, блокувала рішення Ради безпеки ООН про створення такого міжнародного трибуналу.

У нашому Зверненні український парламент також звернувся до всіх держав-членів ООН не допустити безкарності винних у злочині, пов’язаному зі збитим літаком малайзійської авіакомпанії, та забезпечити неухильну реалізацію принципу невідворотності покарання. Як свідчать фахівці-міжнародники, попри вето Росії в РБ ООН, для цього залишаються й інші можливості в рамках міжнародного права, зокрема й через рішення Генеральної Асамблеї ООН.

Тож цей варварський злочин стане «лакмусовим папірцем» на наявність волі та здатність міжнародної спільноти забезпечити верховенство права та невідворотність покарання у випадку, коли на терористичну державу перетворився не якийсь маргінальний ізгой, а ядерна держава – постійний член Ради безпеки ООН.

Це черговий потужний виклик міжнародному праву та порядку. Мир та майбутнє людства залежить від здатності адекватно відповідати на такі виклики.Олег Ляшко,
Народний депутат України,
Лідер Радикальної партії

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: ООН,Boeing,Росія,парламент,Радикальна партія,авіакатастрофа,Україна,Олег Ляшко,війна,фракція РПЛ,Нідерланди
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.