Як князь Острозький переміг московське військо - так і ми переможемо Путіна

08 вересня 2016, 19:43
Власник сторінки
Солдат ЗСУ
4
325

Будемо єдині – будемо непереможні!


8 вересня 1514 під Оршею 30-тисячне військо під командуванням князя Костянтина Острозького – на той час Гетьмана Великого князівства Литовського, Руського, Жемайтійського і Королівства Польського – у битві було розбите вщент 80-тисячне (майже втричі більше!) московське військо на чолі з воєводою Іваном Челядніним.

За понад 500 років історія повторюється. Як тоді Василь ІІІ здійснив вторгнення на наші землі, жадаючи їх поневолити – так і нині Путін воліє скорити Україну.

Попри чисельну перевагу московських агресорів під Оршею – вони зазнали поразку і змушені були відступити.

Так буде і сьогодні. Україна, все одно, вийде переможцем у нерівному бою з підступним сусідом.

У об’єднаному війську князя Острозького проти московських окупантів воювали і поляки, і литовці.

Відтак дуже прикро, згадуючи цю величну дату, аналізувати нинішні стосунки України і Польщі, на чию допомогу в час смути ми так сподівались.

На жаль, вище керівництво цієї держави однобоко трактує Волинську трагедію, звинувачуючи у ній українців, девальвуючи усю правову базу міжнародного примирення, сформовану за останні понад двадцять років. І Резолюція Сенату та Постанова Сейму Польщі, де вони чітко називають цю трагічну сторінку нашої спільної історії “геноцидом” зі сторони українського народу – це не лише перекручування історії, не лише приниження українців. Це свідома чи не свідома послуга новому Василю ІІІ – Путіну.

А він у своїй імперській істериці не може уявити ні вільної України, ні вільної Польщі.

Тому закликаю польське керівництво усвідомити свою помилку, скасувати антиукраїнську Постанову Сейму, шукати подальший шлях примирення наших народів і, об’єднавши зусилля, плече в плече разом протидіяти московській агресії, беручи за приклад подвиг об’єднаного війська на чолі з Костянтином Острозьким і солідарність наших народів у ті, не менш складні часи.

Між іншим, фракція нашої Радикальної партії зареєструвала у Верховній Раді проект Звернення до Сейму і Сенату з відповідними вимогами і пропозиціями.

Будемо єдині – будемо непереможні! Недаремно Єжи Гедройц писав, що без незалежної України не буде незалежної Польщі.

Олег Ляшко,
Народний депутат України,
Лідер Радикальної партії

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
ТЕГИ: Росія,Польща,сейм,Радикальна партія,Україна,Олег Ляшко,Володимир Путін,фракція РПЛ
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.