Який ваш план, пане Гройсман?!

03 вересня 2016, 09:33
Власник сторінки
Солдат ЗСУ
2
438

Прем’єр Гройсман заявив, що за 3-4 роки Україна буде енергонезалежною.


Дуже цього хотілося б. І наша команда готова максимально сприяти досягненню цієї амбітної мети, запропонувавши Антикризовий план дій. Та чи є сьогодні реальні підстави для таких заяв прем’єра? Давайте разом коротко проаналізуємо стан справ.

В енергобалансі не менше 50% електроенергії виробляється на атомних станціях, паливо вони отримують з Росії. Сьогодні є спроби налагодити постачання палива із США, але масштабна бюрократія і корупція зводять ці зусилля нанівець.

По газу – у 5-річній перспективі реально мати енергонезалежність за однієї умови – стимулювання приватного видобутку. Однак хаотична податкова політика і не сприятливий інвестиційний клімат, зокрема, свавільний віджим бізнесу, серйозних інвесторів не залучать.

По вугіллю – у нас великі проблеми з антрацитами, яких на контрольованій нами території немає. 7 із 14 ТЕС працює на антрацитах. На переоснащення станцій мільярдних капіталовкладень у бюджеті не передбачено. Відсутні також масштабні державні програми з енергозбереження і енергомодернізації. Без цього добитися реальної енергонезалежності не можливо, хто б що не казав.

Тому, за нинішньої політики влади досягнути “енергонезалежності” можна лише в один спосіб – коли через штучно завищені тарифи громадяни різко обмежать споживання газу. А промисловість його й так уже майже не споживає, бо більшість підприємств або знищені, або зупинені.

Тому хотілося б почути від прем’єра не загальні заяви, а конкретний урядовий план дій по досягненню енергонезалежності України. Але про існування такого плану мені особисто нічого не відомо. Фахівці, з якими я консультувався, теж нічого про нього не чули. То який ваш план, пане Гройсман?!

 

Олег Ляшко,
Народний депутат України,
Лідер Радикальної партії

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
ТЕГИ: газ,енергетика,Радикальна партія,Володимир Гройсман,Олег Ляшко,прем'єр-міністр,фракція РПЛ
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.