Дві партії з одного проекта

5 июля 2016, 18:10
Народный депутат Украины
0
81

Довгоочікувана «партія Саакашвілі», нарешті, буде створена. Але замість однієї політичної сили з антикорупційною ідеологічною платформою суспільство отримає два різних партійних проекти.

 На жаль, вже на етапі формування в середовищі антикорупціонерів-єврооптимістів намітився розкол. Одну групу представляє Віктор Чумак, Давид Сакварелідзе і сам Саакашвілі, іншу – депутати з журналістським минулим (Найєм, Лещенко) та лідер «Демальянсу» Василь Гацько. На публіку всі вони говорять про різні бачення організаційної структури майбутньої партії, принципів її утворення та подальшої роботи, однак насправді причина розколу полягає в лідерських амбіціях організаторів нової сили, а також в різних політичних цілях, які переслідують занадто різні учасники нібито єдиної ідеології. Шкода, але доводиться констатувати невтішний факт: в новітній українській історії демократичні сили завжди виявлялися найменш консолідованими. Своєю чергою, найбільшу згуртованість демонстрували бізнес-корпорації з політичними вивісками на кшталт Партії регіонів. Ця тенденція продовжується дотепер і продовжуватиметься до того часу, поки головним консолідуючим чинником для політичної еліти будуть не бізнес-інтереси, а державницькі пріоритети. Можливо, це звучить надто утопічно, але якщо утопія не стане реальністю, кінцем будь-якої революції буде перемога реваншистів. 

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.