Євробачення-2016: політичний епілог

17 травня 2016, 14:06
Власник сторінки
Народный депутат Украины
2
225

Євробачення цього року було одним з найбільш емоційних і напружених за всю історію.

Результати найпопулярнішого європейського конкурсу цього року і реакція на них спонукають написати декілька тез, що, на мій погляд, відображають реалії творчого змагання, яке активно намагаються перетворити в політичне протистояння.

1.                  Євробачення – конкурс пісенного мистецтва, а не відеоефектів.

2.                  Якщо хтось і політизує конкурс, то це сама Росія. Для неї це засіб виправдання своєї поразки, оскільки програти Україні в чесній боротьбі самозвеличена російська пропаганда не може.

3.                  Якщо російське керівництво апелює до справедливості і пріоритетності глядацького голосування (адже за підсумками останнього переміг російський конкурсант), то тим самим підтверджує свою окупаційну сутність по відношення до власного населення, яке віддало українській співачці 10 із 12 балів. І це незважаючи на протести офіційної російської влади щодо політизованості пісні. Виходить, російські телеглядачі – п’ята колона для Кремля.

4.                  Завдяки мистецькому таланту Джамала змогла виконати ще й вкрай важливу для сучасної України політичну місію. Згадуючи її пісню, європейські ЗМІ присвячували окремі коментарі і навіть цілі статті поясненню змісту твору, що освіжило пам’ять європейців про проблему сучасного Криму.

5.                  Цьогорічне Євробачення виявило неабияку політичну напругу у відносинах всієї Європи з Росією, а також зростання настроїв нетерпимості в самій РФ. Росіяни, загартовані пропагандою, не вміють програвати. Така масова установка загрожує ескалацією конфліктів і зменшує шанси на конструктивний діалог з російською владою.

І, нарешті, останній висновок. Українська співачка – беззаперечна переможниця найбільшого європейського пісенного конкурсу. Її перемога об’єднує і надихає всіх українців у важкий час нашої історії. Дякуємо і пишаємось!

 

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
ТЕГИ: Джамала,євробачення
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.