Політичні маргінали - опора Москви на Балканах

10 травня 2016, 18:35
Власник сторінки
Народный депутат Украины
6
172

Кілька днів тому російська партія влади «Єдина Росія» започаткувала новий політичний проект на Балканах, який має запобігти поширенню євроатлантичних прагнень у регіоні.

Кілька днів тому російська партія влади «Єдина Росія» започаткувала новий політичний проект на Балканах, який має запобігти поширенню євроатлантичних прагнень у регіоні. Так, наприкінці минулого тижня єдинороси підписали з кількома опозиційними партіями Чорногорії спільну декларацію про створення альянсу нейтральних держав у Південно-Східній Європі.

Цей союз задуманий як альтернатива входженню балканських країн до складу НАТО. Ловченську декларацію (за назвою відомої гори в чорногорському місті Цетіньє, де і було створено документ) підписали лідери двох опозиційних партій Чорногорії – Демократичної народної та Соціалістичної народної партії. Основними пунктами декларації є дотримання балканськими державами військового нейтралітету, а також визнання приналежності Косово Сербії. За задумом творців проекту, до складу нового союзу мають увійти Чорногорія, Боснія і Герцоговина, Македонія та Сербія. Гарантами нейтралітету останніх виступатимуть, на думку ініціаторів проекту, НАТО і Росія.

Таким чином, Москва дала хід відчайдушній кампанії спротиву розширенню НАТО на Балканах. І не дарма, адже майже всі перелічені країни вже є членами на вступ до Північноатлантичного альянсу. Виняток становить лише Сербія, яка, проте, сьогодні тісно співпрацює з ЄС і НАТО. Тому Росія просто не має іншого виходу, окрім як створювати і популяризувати альтернативні регіональні проекти.

Однак подібні кроки Москви виглядають приречено. Політичні сили, на які робить ставку Кремль, - це маргінали балканської політики. Для прикладу, та ж Демократична народна партія Чорногорії представлена в тамтешньому парламенті всього трьома депутатами. Натомість провладна більшість країни планує вступити в НАТО вже через рік, а Македонія, Боснія і Герцоговина є офіційними членами на вступ до організації, і прихильників нейтралітету там, м’яко кажучи, не багато.

Отже, факт залишається фактом: Балкани вийшли із зони геополітичного впливу Росії, і спроби Москви переламати ситуацію за допомогою політиків-маргіналів навряд вплинуть на майбутній військово-політичний курс даного регіону. 

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
ТЕГИ: НАТО,Росія,Балкани
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.